18.8 C
Prizren
E enjte, 28 Shtator, 2023

Kabashi takohet me banorët e Kabashit të Hasit

LulzimKabashi-fshati Kabash-HasKandidati i koalicionit AAK-LDD, për kryetar të Prizrenit, Lulzim Kabashi i shoqëruar nga kryetari i Degës së AAK, Fatmir Kastrati, ka prezantuar programin qeverisës para qytetarëve te fshatit Kabash të Hasit.

Ndërkaq, banorët e fshatit Kabash paraqiten problemet me të cilat ata ballafaqohen. Banorët e këtij fshati theksuan se me gjithë se janë bërë disa investime të vogla, ky fshat ka nevojë edhe për investime të tjera e që janë me rëndësi, duke përfshirë këtu investimet në sektorin e bujqësisë, rregullimin e rrugëve brenda fshatit si dhe punësimin e të rinjve.

Kabashi, theksoi se krejt këto kërkesa do të realizohen gjatë katër vjetorit të ardhshëm, si kryetar i ardhshëm i Prizrenit, pasi që edhe në programin qeverisës të tij si pikë kryesore është zhvillimi ekonomik, e përmes zhvillimit ekonomik parashihen edhe investime në sektorin e bujqësisë./PrizrenPress.com/

Komuna e Malishevës e gatshme për procesin e regjistrimit të popullsisë në Kosovë

Sot eshtë mbajtur mbledhja e parë e Komisionit Komunal të Regjistrimit të Popollsisë në Komunën e Malishevës, që kryesohet nga kryetari i Komunës, z....

Kurti e Çeku udhëtojnë për në Zvicër

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar nga ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku ka udhëtuar sot për në Zvicër. Pasdite...

Lajmet e Fundit