-4.2 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Kapet në flagrancë hajni i xhepave

xhepiLulëzim Beha nga Prishtina është kapur në flagrancë duke vjedhur në tregun e veturave në Prizren. Zëdhënësi I PK-së, Hazir Berisha se Beha është kapur nga dëshmitarët.

“Dje,rreth orës 10:10 minuta, në Tregun e Veturave në Prizren ka ndodhur një vjedhje xhepi”.

“Pas hetimeve fillestare merret vesh se i dyshuari Lulzim Beha nga Prishtina është kapur në flagrancë nga dëshmitarë të çastit përderisa po ia vidhte nga xhepi kuletën një qytetari, i cili ndodhej në ambientet e tregut të veturave”, njoftoi Berisha.

“Ndalimin e tij fillimisht e ka bërë një polic në rroba civile për t’ia dorëzuar më pas patrullës policore”.

“Hetues policorë nga stacioni policor në Prizren thonë se i dyshuari është i njohur për policinë, sepse emri i tij përfshihet në 41 raste të ndryshme, kryesisht vjedhje të rënda”.

“Me urdhër të prokurorit të shtetit i dyshuari ndalët nën masën e arrestit policor ndërsa kuleta i është kthyer pronarit”/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Një grua sulmon një tjetër në Prizren, për motive xhelozie

Një grua ka sulmuar dhe ngacmuar me fjalë denigruese një grua tjetër, për motive xhelozie. E njëjta më pas është arrestuar dhe ëshë dërguar në...

Qindra viktima nga tërmeti i fuqishëm në Turqi dhe Siri

Një tërmet i fuqishëm prej 7.8 shkallësh të Rihterit goditi të hënën juglindjen e Turqisë dhe veriun e Sirisë, duke lënë të vdekur qindra...

Puhi

Lajmet e Fundit