18.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Kaq e fiksuar është bota pas pornos dhe seksit

erotikeNjë libër i autorëve Cord Balthasar dhe Thorsten Wiese, sjell disa të dhëna interesante për seksin dhe pornon në botë.

Libri i autorëve gjermanë thekson se çiftet në Gjermani bëjnë mesatarisht 117 herë seks gjatë një viti.

Kjo është mesatarja botërore.

Në krye janë grekët me 164 herë në vit, Brazili me 145 herë dhe Rusia me 145 herë.

Në total në Europë punojnë rreth 700 mijë prostituta, të cilat u shërbejnë çdo ditë rreth 3 milionë meshkujve.

Por jo vetëm kaq, bota është shumë e fiksuar sidomos pas seksit virtual.

Rreth 70 miliardë euro në vit jepen për materialet pornografike.

Në krye të listës janë koreanët, që shpenzojnë 384 euro mesatarisht në vit për materiale pornografike. Më pas vijnë japonezët me 114 euro dhe finlandezët me 83.80 euro.

Në fund të listës është Rusia. Aty paguajnë mesatarisht për materiale porno vetëm 1.29 euro.

Në total, meshkujt që janë në moshë shpenzojnë 1.41 miliard euro në vit për ilaçe që përmirësojnë fuqinë seksuale.

Në botë përdoren 380 prezervativë në sekondë- 1.2 miliardë në total në një vit.

Xhiroja për prezervativët: rreth 4.4 miliardë euro.

Në krye të përdoruesve të prezervativëve janë europianët.

Për krahasim: 100 milionë gra në mbarë botën përdorin pilula kundër shtatzanisë- në total shpenzohen 25.2 miliardë euro për këto pilula.

Më Shumë

Breshër i madh në Duhël të Suharekës

Reshje të mëdha të shiut të përcjella edhe me breshër kanë përfshirë sot Komunën e Suharekës. Gazeta10 ka siguruar pamje ku shihet se rruga është...

Policia shqipton mbi 2 mijë 4 qind gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 2468 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Lajmet e Fundit