23.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Kështu Ancelotti e quan francezin Benzeman

Karim Benzema ka marrë lëvdata të mëdha pas paraqitjes së jashtëzakonshme që e pati mbrëmë.

Sulmuesi francez realizoi “hat-trick” në fitoren 3:1 ndaj Chelseat në “Stamford Bridge”.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve për vitin shkollor 2022- 2023

Dhe, lojtarin e ti je ka lavdëruar edhe trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, i cili e çoi në qiellin e shtatë francezin.

“I thash Benzemas, duhet të jesh më i shpejtë, përndryshe nuk mund të luash. Më pas, Karim e gjeti hapin e duhur”, deklaroi fillimisht trajneri italian për “Amazon Prime”, përcjell “Gazeta Express”.

“Si do ta përshkruaja Benzeman? Nuk kam fjalë (qeshet). Do të thosha: Big Karim. Ai ishte fantastik”, përfundoi Ancelotti.

Barnatorja bimore ”Bio Drini” po zgjerohet, hap pikën e re në lagjen “Bazhdarhane” të Prizrenit

Të gjashtë golat e fundit të Real Madridit janë shënuar pikërisht nga Benzema.

Ai po e shijon sezonin më të mirë të karrierës.

Më Shumë

Mbi 5,000 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

3,184 persona kanë vdekur që nga paraqitja e rasteve të para në Kosovë, të cilat ishin konfirmuar më 13 mars të vitit 2020. Aktualisht janë...

24 vjet e 10 muaj burgim për Sylejman Ahmetin që vrau shokun për 20 euro borxh

Sylejman Ahmeti është shpallur fajtor për vrasjen e Shaip Krasniqit. Trupi gjykues në Gjykatën Themelore në Prizren, ka shpallur të hënën aktgjykimin dhe ka dënuar...

Lajmet e Fundit