19.8 C
Prizren
E martë, 21 Maj, 2024

Klubet saudite shfaqen sërish për Lukakun

Ka filluar të duket gjithnjë e më e pamundur që Roma të jetë në gjendje të mbajë Romelu Lukaku-n përtej këtij sezoni dhe klubet e Arabisë Saudite janë shfaqur për të filluar eksplorimin e një lëvizjeje verore.

Sulmuesi belg 30-vjeçar bëri mirë në gjysmën e parë të sezonit me Jose Mourinho-n, duke shënuar 15 gola nën “Special One”, por forma e tij ka rënë që nga ardhja e trajnerit Daniele de Rossi, duke arritur vetëm tre gola.

Roma do të dëshironte të mbante Lukaku-n, por raportet e mediave të mërkurën theksuan se çfarë detyre monumentale do t’i duhej klubit për një lojtar që fiton 8 milionë euro në sezon dhe kushton të paktën 40 milionë euro.

“Corriere della Sera” detajon se si shumë klube të paidentifikuara të Arabisë Saudite janë shfaqur për një lëvizje të mundshme verore për Lukaku-n, ndërsa Chelsea përgatitet të kërkojë blerës të rinj.

Blutë duan rreth 40-45 milionë euro për sulmuesin 30-vjeçar, i cili nuk ka ndërmend të jetë pjesë e skuadrës londineze sezonin e ardhshëm.

Gjërat janë tepër të vështira për Roma-n, të cilët nuk mund të përfitojnë më nga Dekreti i Rritjes në një marrëveshje për belgun. Albanian Post

Marketing

Ndërmarrja “3D-Fesali” në Prizren, partneri më i besueshëm për çdo projekt ndërtimi

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

Më Shumë

Në këto vende do të ketë sot ndërprerje të energjisë elektrike në Dragash

KEDS ka njoftuar se sot do të kryhen punime të domosdoshme për siguri të sistemit energjetik dhe si rezultat në disa vende nuk do...

Shpërndarja e mundshme e Kuvendit, flet Duda Balje

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje thotë se marrëveshjet ndërkombëtare të cilat janë në rend dite nesër, do të kenë një rëndësi të...

Lajmet e Fundit