3.8 C
Prizren
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

Koktejet zgjedhore

zgjedhjete123Data e zgjedhjeve dhe ambicia për pushtet janë bërë politikë ditore e partive. Ato kanë nisur edhe të flasin me vetveten, thonë analistët. Disa për taktizime, disa për leverdi partiake e disa për marketing politik.

Ani pse nuk ka një datë për mbajtjen e zgjedhjeve, partitë ka kohë që kanë nisur flirtin me njëra -tjetrën për t’u ngjitur disi në pushtet, ndonëse pa programe konkrete për qytetarët, vota e të cilëve do të ishte dashur ta kryente punën,shkruan Koha Ditore.

Analistët shohin vend për ndryshime te secila parti. PDK-ja ia ka siguruar vetes një pozitë më të favorshme për manovrim duke i sistemuar kudo militantët e vet partiakë, por kjo nuk do të thotë që ka stabilitet të brendshëm

Më Shumë

Prizren, 11 aktakuza kundër 14 personave

Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur njëqindenjë (101) aktakuza kundër njëqindeshtatëmbëdhjetë (117) personave,...

Moti sot: Dita më e nxehtë e javës, temperaturat deri në 10 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës parashihet të jetë mot i vranët dhe vende-vende me riga shiu. Sipas IHMK-së, sot...

Lajmet e Fundit