21.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Koktejet zgjedhore

zgjedhjete123Data e zgjedhjeve dhe ambicia për pushtet janë bërë politikë ditore e partive. Ato kanë nisur edhe të flasin me vetveten, thonë analistët. Disa për taktizime, disa për leverdi partiake e disa për marketing politik.

Ani pse nuk ka një datë për mbajtjen e zgjedhjeve, partitë ka kohë që kanë nisur flirtin me njëra -tjetrën për t’u ngjitur disi në pushtet, ndonëse pa programe konkrete për qytetarët, vota e të cilëve do të ishte dashur ta kryente punën,shkruan Koha Ditore.

Analistët shohin vend për ndryshime te secila parti. PDK-ja ia ka siguruar vetes një pozitë më të favorshme për manovrim duke i sistemuar kudo militantët e vet partiakë, por kjo nuk do të thotë që ka stabilitet të brendshëm

Më Shumë

Mbi dy milionë euro dëme të shkaktuara nga moti i keq në Dragash

Kuku i Dragashit është fshati që u godit më së shumti nga reshjet e mëdha të breshrit të 26 qershorit. Përpos pastrimit të fshatit, pjesa...

Dhunoi seksualisht një të mitur, 20 vjeçari nga Prizreni dënohet me tetë vjet burgim

Gjykata Themelore në Prizren ka marrë vendim për dënim me tetë vjet burgim, ndaj 20 vjeçarit E.H nga Prizreni, i cili kishte dhunuar seksualisht...

Lajmet e Fundit