-0.2 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Komuniteti rom në Prizren mbledh 2 mijë euro ndihmë për Turqinë dhe Sirinë

Me organizime të ndryshme në Kosovë, po vazhdon mobilizimi për mbledhjen e ndihmave për Turqinë dhe Sirinë të cilat u prekën nga tërmete shkatërruese me mijëra viktima.

Për ndihmë të viktimave, pjesëtarë të komunitetit rom në Prizren kanë grumbulluar 2 mijë euro pas një ligjërate në një xhami në Prizren.

Këtë njoftim e ka ndarë Kryetari i Këshillit të Bashkësisë Islame në Prizren, Besim Berisha.

“Edhe një mbështetje e veçantë për Turqinë&Sirinë, kësaj radhe nga vëllezërit dhe motrat e komunitetit Rom.Mualimeja e Departamenti i Gruas – KBI Prizren Gylxhan Misini, sot pas ligjeratës javore, ka tubuar gjithsej 2.000€ vetëm nga xhematliket e saj. Tê gjithë së bashku, si një trup”ka shkruar Berisha në llogarinë e tij në Facebook.

Më Shumë

Oleksandr Usyk tërhiqet nga meçi me Tyson Furyn

Oleksandr Usyk është tërhequr nga bisedimet me Tyson Furyn për një luftë për kampionin e padiskutueshëm të botës në kategorinë e rëndë të boksit. Lufta...

Prizren: Ia djegin varrin e bashkëshortes, lajmëron policinë

Policia e Kosovës po e heton një rast të pazakontë në Prizren. Atje raportohet se disa persona kishin ndezur një zjarr në varrezat e...

Lajmet e Fundit