12.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

E di se po vjen

Skënder Berisha

E di se po vjen
e veshur velur
dielli striqet
pak i mjelur

nuk ndalet gjë
as ti nuk ndalesh
si qenka kështu
u harruakan hallet

edhe një vit tash
shkoi i përvjelur
në sfond atje tej
duket se e lash

po rri te sheshi
edhe për pak
dhe nis i ndiej
hapat tu në sokak

13 shkurt 2023

Më Shumë

Nën ndikimin e alkoolit, Olta Gixhari puth në buzë Deamishelin dhe e quan Luizin “gomar”

Të martën, aktores Olta Gixhari i është dhënë mundësia që të qëndrojë në suitë dhe të kërkojë një person për ta shoqëruar. Ajo zgjodhi Deamishelin,...

Dronët kamikazë të ushtrisë ukrainase shkatërrojnë dy sisteme raketore ruse Tor, Shërbimi Sekret i Kievit publikon pamjet

Shërbimi Sekret i Ukrainës ka publikuar pamjet e një operacioni të suksesshëm në lindje të vendit, ku përmes dronëve kamikazë kanë arritur të shkatërrojnë...

Lajmet e Fundit