13.8 C
Prizren
E shtunë, 18 Maj, 2024

Konjufca: Brovina ishte nën kontroll të plotë të PDK’së

GlaukKonjufcaUzurpimi i dytë i PDK-së është mënyra se si ata e kontrollonin dhe i bënin trysni deputetes të cilës i ra shorti ta kryesonte seancën e sotme parlamentare. Kështu pohoi Glauk Konjufca pas përfundimit të seancës.

Ai tha eksponentë të lartë partiak të PDK-së, i bënin me shenja deputetes Brovina se çfarë duhet të bënte dhe se kjo deputete ishte totalisht nën kontrollin partiak të PDK-së.

Ndërsa tha se Vetëvendosje nuk e votoi Mustafën.”Vetëvendosje nuk e ka mbështetur Isa Mustafën për kryetar të kuvendit, e arsyeja është e qartë pasi që partitë opozitare kishin ndryshuar mendje sot në mëngjes dhe se kjo është arsyeja pse ne abstenuam në zgjedhjen e Isa Mustafës për kryetar të Kuvendit. Vetëvendosje pati shpjeguar se edhe vota për krye parlamentarin hyn në kuadër të pakos së marrëveshjes së përgjithshme e cila ishte duke u negociuar me LDK, AAK dhe NISMA. Me qenë se marrëveshja dështoi sot në mëngjes ne nuk patëm si ta votonim”, tha ai.

Ndërsa pohoi se shpreson në arritjen e një marrëveshje me bllokun opozitar.

“Edhe pse sot në mëngjes u vërejt se mos pajtimet po vazhdojnë, megjithatë mundësia është e hapur dhe Vetëvendosje do të vazhdoi të negocioi me bllokun tre palësh dhe ne kemi ende shpresa të mëdha se ende ka mundësi. Gjasat janë tepër reale dhe jam shumë optimist se një marrëveshje është e mundshme të realizohet”, tha ai, duke shtuar se hapësirë më të madhe ka për arritjen e një marrëveshje se sa për zgjedhje të

Më Shumë

MASHTI cakton datat kur do të mbahet testi i arritshmërisë

Ministria e Arsimit, Shkencës,Teknologjisë dhe Inovacinit ka marrë vendimin për datat kur do të mbahet testi i arritshmërisë në këtë vit. Pjesa e parë e...

“E futën 6 muaj në psikiatri”, Juli kujton ngjarjen aspak të këndshme të Zef Dedës!

Julian Deda gjatë qëndrimit të tij në “Big Brother VIP” shpesh herë ka folur dhe ka ndarë kujtime me të atin e ndjerë, aktorin...

Lajmet e Fundit