10.8 C
Prizren
E martë, 23 Prill, 2024

Krasniqi: Jap dorëheqje nëse kërkon PDK-ja

JakupKrasniqi10-29Jakup Krasniqi ka thënë se pa e kërkuar PDK-jadorëheqjen e tij nuk do të dorëhiqet që t’i krijoi vendit krizë institucionale. Krasniqi ka thënë se sapo ta zyrtarizoi PDK kërkesën për dorëheqje, ai është i gatshëm në çdo moment të largohet.

Kurse, Adem Grabovci, kryetar i grupit parlamentar te PDK-së ka thënë se nuk e shohin të nevojshme ta kërkojnë dorëheqjen e Krasniqit.
Kuvendi i Kosovës të enjten nuk do të mbajë seancë për shkak të aktiviteteve që do të mbahen për Epopenë e UÇK-së me 5,6 dhe 7 mars./Kosovapress/

Më Shumë

Vdes një grua në Rahovec, u rrëzua nga një lartësi 1.5 metra

Një grua nga Rahoveci është dërguar pa shenja jete dje në emergjencë. Vdekjen e viktimës e ka konstatuar mjeku kujdestar, ndërkohë sipas familjarëve viktima është...

Koha për spektakël në gjysmëfinale

Në fundjavë fillojnë ndeshjet gjysmëfinale të “Play-off”-it në Prince Caffe Superligë, ku pritet një spektakël i basketbollit. Në gjysmëfinale do të ndeshen katër skuadrat që...

Lajmet e Fundit