5.8 C
Prizren
E premte, 7 Tetor, 2022

Kryetari i Malishevës shkon në QKUK, ku po trajtohen fëmijët e çiftit mërgimtar që vdiq në aksident

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati, ka shkuar në Qendrën Klinike dhe Universitare të Kosovës, atje ku po trajtohen dy fëmijët e familjes Sopaj, që mbetën të lënduar në aksidentin tragjik në Podujevë, ku u vdiqën të dy prindërit.

Kastrati ka publikuar edhe fotografi me familjarët e viktimave, derisa u ka shprehur ngushëllime.

“Sot në orët e para të mëngjesit, morën lajmin dhimbshëm për aksidentin me fatalitet, ku kanë humbur jetën dy qytetarë tanë. E nderuara familje Sopaj, pranoni ngushëllimet më të thella në emër të Komunës së Malishevës dhe në emër timin personal. Është humbje e madhe për të gjithë dhe ndajmë dhimbjen bashkë me ju në këto momente të vështira për ju si familje dhe për të gjithë Komunën e Malishevës”, ka shkruar Kastrati./Express

May be an image of 3 people and people standing
May be an image of 5 people, people sitting and people standing

 

Më Shumë

Nagavci e konfirmon se nuk do të kompensohen mësimdhënësit: Komunat s’i çuan listat për paga në Thesar

Ministrja e Arsimit, Arbëri Nagavci ka thënë se Komunat nuk i kanë çuar listat e mësimdhënësve për paga në Thesar. Nagavci përsëri ka konfirmuar se...

Operacion i gjerë, arrestohen disa qytetarë e një polic për fajde, detyrim dhe bixhoz

  Policia dhe Inspektorati Policor i Kosovës me autorizim të Prokurorisë Themelore dhe Gjykatës Themelore në Prizren kanë realizuar operacionin e koduar “TOTO” në disa...

Vranët dhe me shi

Lajmet e Fundit