16.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Kryetari i Prizrenit viziton selinë e OKB’së

I pari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, gjatë vizitës së tij në ShBA, ishte edhe në selinë e Organizatës së Kombeve të Bashkuara (OKB).

Qëllimi i kësaj vizite, siç bëhet e ditur përmes një njoftimi për media, ishte për t’u njohur nga afër me mënyrën e funksionimit të Asamblesë së Përgjithshme dhe të Këshillit të Sigurimit të OKB-së, në të cilën adresohen çështjet e rëndësishme globale të paqes, sigurisë dhe të zhvillimit, raporton PrizrenPress.

“Kryetari Shaqir Totaj, gjatë vizitës në SHBA-të, ishte edhe në selinë e Organizatës së Kombeve të Bashkuara (OKB), për t’u njohur nga afër me mënyrën e funksionimit të Asamblesë së Përgjithshme dhe të Këshillit të Sigurimit të OKB-së, në të cilën adresohen çështjet e rëndësishme globale të paqes, sigurisë dhe të zhvillimit”, njofton Komuna e Prizrenit./ PrizrenPress.com

Marketing

Ndërmarrja “3D-Fesali” në Prizren, partneri më i besueshëm për çdo projekt ndërtimi

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

 

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

 

Më Shumë

26 vjet më parë ra në altarin e lirisë dëshmori i parë i Prizrenit, Përparim Thaçi

26 vjet më parë ra në altarin e lirisë dëshmori i parë i Prizrenit futbollisti, Përparim Thaçi Në luftën për liri, dëshmori i parë i...

Kapet me marihuanë në Vërmicë, arrestohet i dyshuari

Policia e Kosovës e ka arrestuar një person në Vërmicë, pasi e ka kapur e marihuanë. I njëjti me vendim të prokurorit është dërguar në...

Lajmet e Fundit