16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Kujtim Gashi: Qeveria e Haskukës po dëshmohet se është e keqe për Prizrenin

Kuvendari i PDK-së në Kuvendin e Prizrenit, Kujtim Gashi, e ka quajtur shqetësuese deklaratën e kryetarit të Komunës, Mytaher Haskuka, për mungesën e listës së punëtorëve.

“Nëse kryetari ende nuk e din numrin e punëtorëve, kjo është shqetësuese”, ka thënë ai.

Gashi, i cili në qeverinë e kaluar ka qenë kryesues i Kuvendit, i është përgjigjur Haskukës edhe për paditë.

“Komuna gjithmonë ka pasur padi dhe do të ketë”.

Gashi tha se në ditët e para është parë se kjo qeveri është e keqe për Prizrenin./PrizrenPress.com/

Nje grua rrah djalin në Malishevë, dërgohet në psikiatri

Një grua në Malishevë mbrëmjen e së mërkurës është dërguar në repartin e psikiatrisë në Spitalin e Gjakovë, pasi që dyshohet se ushtruar dhunë...

Të paktën 20 të vdekur pas përplasjes së një autobusi me një kamion në Limpopo të Afrikës së Jugut

Të paktën 20 persona besohet se kanë gjetur vdekjen kur një kamion u përplas me një autobus në Limpopo të dielën. Sipas autoriteteve, shumica e...

Lajmet e Fundit