12.8 C
Prizren
E premte, 1 Mars, 2024

Lampardi e dëshiron Brojën

Trajneri Frank Lampard, pasi siguroi qëndrimin në Premier Ligë në krye të skuadrës së Evertonit, po mendon për sezonin e ardhshëm futbollistik. Mediet në Angli raportojnë se ai ka nisur punën për transferimet. Njëri prej tyre është Armando Broja, si dhe mesfushori Gallagher.

Trajneri Thomas Tuchel ka deklaruar se dëshiron t’i ketë në fazë të dy lojtarët dhe më pas do të vendosë. Broja edhe pse u përfol se do të rikthehet tek Chelsea, duket e vështirë që të qëndrojë në sezonin e ardhshëm për shkak të konkurrencës me Havertz dhe Lukakun.

Muaji qershor do të zbulojë më shumë dhe ofertat për Brojën në Angli, por edhe nga Seria A nuk kanë munguar ofertat.

Më Shumë

Selmanaj:Modeli qeverisës i LDK-së në Pejë duhet të bartet edhe në Prizren

Nënkryetari i LDK-së dhe njëherit kryetar i Pejës, Gazmend Muhaxheri, ka vizituar kryetarin e degës së kësaj partie në Prizren, Driton Selmanaj. “Diskutuam për mobilizim...

Hazrollaj, ‘Ylli i javës’ në Superligë

  Federata e Futbollit e Kosovës dhe sponsori i Superligës, Albi Mall vazhdojnë ndarjen e çmimit “Ylli i javës”. Ky çmim për javën e 22-të në...

Lajmet e Fundit