15.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

Latifi takon punonjësit e administratës, kërkon respektimin e orarit të punës

Në sallën e Kuvendit Komunal të Rahovecit, kryetari Smajl Latifi, nën shoqërimin e nënkryetarit Iska, të drejtorit të Administratës, Besnik Hotit dhe të drejtorëve të drejtorive komunale, ka mbajtur takimin e parë të rregullt me punonjësit e administratës komunale.

Fillimisht, ai ka falënderuar të gjithë punonjësit për angazhimet dhe bashkëpunimin në baza ditore, në përputhje me detyrimet e parapara me ligj.

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Latifi ka theksuar edhe një herë rëndësinë e respektimit të orarit të punës dhe punonjësit të kenë përkushtim të parezervë në kryerjen e shërbimeve për qytetarë, duke ngritur gjithnjë e më shumë cilësinë e punës, për t’i bërë sa më të lehta dhe efikase shërbimet administrative.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Nga zyrtarët komunalë, kryetari Latifi ka kërkuar angazhim maksimal për ta mbajtur Rahovecin sa më lart në transparencë, performancë komunale, investime publike dhe në realizimin e të hyrave.

Më pas, për lansimin e sistemit të hyrje-daljeve në punë, u.d. udhëheqësi i Zyrës së Personelit, Agron Thaqi, shpjegoi funksionimin e këtij sistemi, si dhe iu dha sqarimet e nevojshme.

Biznesi “Time Out” në Prizren kërkon një punëtor

 

 

 

Më Shumë

Gjendet një mjet i pashpërthyer në Malishevë

Një burrë ka raportuar në polici se derisa ishte duke punuar në fushë, kishte hapur në një mjet të dyshimtë, të pashpërthyer.   Rasti ka ndodhur...

51 aksidente trafiku brenda 24 orëve në Kosovë, një me fatalitet

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se për 24 orë kanë ndodhur 51 aksidente në trafik, njëri prej të cilëve ka qenë me...

Lajmet e Fundit