1.8 C
Prizren
E hënë, 4 Mars, 2024

LDK-ja në Prizren kërkon hetime për “Ibrahim Rugovën”

Lidhja Demokratike e Kosovës(LDK) ka reaguar për bllokimin e pjesshme të rrugës kryesore “Ibrahim Rugova” në Prizren.

Sipas këtij subjekti politik në këtë rrugë është intervenuar para du vitesh.

“LDK-ja kërkon nga Prokuroria Themelore, të cilët nuk janë më larg se 10 metra nga vendi ku po zhvillohen këto punime, që të nisin hetimet sipas detyrës zyrtare, për mbrojtjen e taksave të qytetarëve dhe interesit publik”, thuhet në reagimin e LDK-së në Prizren .

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Ju kujtojmë se në vitin 2022, gjithë rrethi unazor i qytetit që kap gjatësinë rreth 3 kilometra, ku përfshihet edhe kjo pjesë e rrugës, ishte shtruar me asfalt të ri”.

“Shaqir Totaj dhe rrethi i tij, thurnin lavde dhe elozhe kësaj pune. Pa kaluar as 2 vite, e njëjta rrugë bllokohet për vendosjen e gypave të kanalizimit”.

“Për LDK- në, kjo qasje nuk ka emër tjetër pos keqmenaxhim, keqplanifikim, abuzim dhe zhvatje të parasë publike”./PrizrenPress.com/

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Policia shqiptoi për 24 orë, mbi dy mijë gjoba në trafik

Policia e Kosovës njofton se për 24 orë, ka shqiptuar 2014 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë 24 orëve të kaluara janë evidentuar disa aksidente...

“Do të shkoj në shtëpi ta marr Kallashnikovin dhe do t’ju vras të gjithëve”, si u kërcënuan pjesëtarët e KFOR-it

Pjesëtarët e KFOR-it italian janë kërcënuar me vrasje nga dy persona në fshatin Lubiçevë të Prizrenit. Dy të dyshuarit lidhur me rastin tashmë janë prangosur...

Dashuri e herezi

Lajmet e Fundit