14.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Limaj: Askush nuk mund ta blej vullnetin e deputetëve

Kryetari i Nismës për Kosovën Fatmir Limaj ka thënë se arsyetimi për mos pasje të materialit është banal, për mos votimin e Speciales.

Limaj ka thënë se dikush dëshiron të blej kohë dhe të provoj t’i bind deputetët të votojnë kundër vullnetit të tyre.

“Ju e dini mirë që seancën e kanë thirrur për Specialen, materialet nuk janë dorëzuar dikush dëshiron të blej kohë ende për ta zhvilluar këtë propagandë për të treguar se sa është e rëndësishme votimi. Askush nuk e përmendi sovranitetin e shtetit. Ne me këto amendamente po e gërmojmë kufizimin e sovranitetin tonë, po ndërtojmë një gjykatë tjetër kushtetuese, thjesht pavarësinë e mbikëqyrur që e kemi pasur, tash po dyfishohet mbikëqyrja e shtetit tonë në një mënyrë krejt tjetër . Dëshirojnë të blejnë kohë dhe fatkeqësisht ky parlament është duke u shndërruar në parlament të kukullave. Me gjithë tendencën për të blerë kohë ata nuk do të arrijnë që t’i blejnë deputetët që të votojnë kundër vullnetit të tyre”, ka theksuar Limaj.

Më Shumë

Zgjedhjet presidenciale në Turqi, sot vendoset nëse Erdogan do të jetë në pushtet edhe për pesë vjet

Turqit sot po voton në një balotazh të rëndësishëm presidencial për të vendosur nëse Recep Tayyip Erdogan duhet të mbetet apo jo në pushtet...

Shtëpia ku lindi Hitleri tani do të shndërrohet në qendër policësh

Shtëpia në Austri në të cilën lindi Adolf Hitleri do të përdoret për trajnimin e oficerëve të policisë mbi të drejtat e njeriut. Qeveria bleu...

Lajmet e Fundit