21.8 C
Prizren
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Limaj e Berisha dridhin “Ortokollin” e Prizrenit

Limaj e zafiriMijëra qytetarë të lagjës “Ortakoll” të Prizreniot mbrëmë pritën liderin e Nismës për Kosovë Fatmir Limaj dhe atë të BD-së Zafir Berisha dhe kandidatët për deputet nga ky qytet.

Lideri I NISMA për Kosovë Fatmir Limaj ftoi banorët e kësaj lagjeje që të votojnë për Nismën.

“Ndihem i nderuar që sot jam në mesin e qytetarëtve të kësaj lagje, e cila ka një peshë të rëndësishme për fatin e zgjedhjeve në Prizren dhe Kosvovë. Prezenca juaj kaq masive na vënë para një përgjegjësie edhe më të madhe që të punojmë për shtetin ligjorë të Kosovës”, tha Limaj.
Ai iu bëri ftesë pënsionistëve, grave dhe burrave e veqanërisht të rinjëve të mbështesin vizionin e Nismës për Kosovë dhe kandidatët e saj.

Kandidati për deputet Zafir Berisha, ndërkaq para të pranishmëve kërkoi edhe një herë mobilizim të fuqishëm para qytetarëve duke thënë se “fitorja e jonë më 8 qershorë ka rëndësi të dyfisht pasi që pas zgjedhjeve parlamentare shumë shpejtë do të mbahen edhe zgjedhjet për kryetarë të Prizrenit me ç’rast kombinimi ynë politik duhet të triumfoj për ti kthyer dinjitetin qytetarëve të Prizrenit”.

Ortakoll

“Me votën tuaj për numrin 59, ju qytetarë të nderuar do të dërgoni në Kuvendin e Kosovës edhe kulturën politike të qytetit tonë që për fat të keq deri më tash ka munguar”.

Qytetarëvë të shumtë në këtë tubim iu drejtua edhe kordinatori I Nismës për Prizren Dr. sejdualla Hoxha si dhe kandidatët nga kjo pjesë e qytetit Zenel Elshani, Arife Muja dhe Feim Mazreku të cilët premtuan se do të jenë zëri I qytetarëve në Parlament dhe do të mbrojnë interest e tyre dhe të gjithë qytetarëve të Kosovës/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Invalidi i luftës nga Suhareka, Nexhat Cikaqi ka nevojë për ndihmë, vuan nga një sëmundje e rëndë

Luftëtari dhe invalidi i luftës së UÇK-së, Nexhat Cikaqi nga fshati Doberdelan i Suharekës ka nevojë për ndihmë. Ai vuan nga një sëmundje dhe duhet...

Rrëfimi i fotoreporterit që xhiroi largimin e forcave serbe nga Prizreni

Muaji qershor për shumicën e qytetarëve të vendit është i spikatur për shkak se pikërisht në këtë muaj vendi u çlirua nga Serbia. E,...

Lajmet e Fundit