25.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Limaj e Zafiri ftojnë qytetarët e Prizrenit të votojnë për Nismën

limaj tususKryetari i Nismës për Kosovë, Fatmir Limaj bashkë me kryetarin e BD-së Zafir Berishën kanë hapur fushatën zgjedhore edhe në Prizren.

Limaj e Berisha u kanë bërë thirrje qytetarëve të këtij qyteti që të dalin në mënyrë masive në zgjedhje dhe të votojnë Nismën për Kosovë.
Ata fushatën zgjedhore e kanë hapur në lagjen “Tusus” të Prizrenit.

“Prizreni e ka rastin që fuqishëm të organizohet për të përcjellë mesazhin e ndryshimit drejt Prishtinës”, tha Limaj.
Ai tha se prizrenasit duhet të voyojnë njerëzit që mbrojnë interesat e qytetarëve.

“Mos i votoni ata që vijnë për të pirë nga një kafe këtu dhe të largohen menjëherë”, ka porositur Limaj.

Edhe kryetari i BD-së, Zafir Berisha, ftoi qytetarët e kësaj lagje, që të votojnë koalicionin Nisma për Kosovë-BD.

“Kjo lagje në etapa të ndryshme i ka dhënë mbështetje njerëzve të duhur që i kanë dhënë shumë vendi”, tha Berisha. /PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Moti sot, diell e vranësira

Të hënën do të mbajë mot me diell por me vranësira të shpërndara. “Mot me diell dhe me vranësira të shpërndara.Temperaturat minimale do të lëvizin...

Sot përurohet “Kalaja e UÇK-së” në fshatin Leskovec të Prizrenit

Sot, në orën 11:00, në Ditën e Çlirimit të Prizrenit, do të bëhet përurimi i “Kalasë së UÇK-së” në fshatin Leskovec. Kjo datë përkujton përvjetorin...

Lajmet e Fundit