2.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Malisheva fiton nga Gjilani po mbetet në pozitë që e largon nga Superliga

Malisheva ka realizuar fitore nga Gjilani, në ndeshjen e sotme, në kuadër të Javës së parafundit të Superligës.

Rezultati përfundimtar ka qenë 3-4.

Sobowale dhe Berisha kanë realizuar nga dy gola për Malishevën.

Për Gjilanin kanë realizuar Progni dy herë dhe Krasniqi një herë.

Malisheva mbetet në pozitën e tetë me 47 pikë, me aq pikë sa ka Drenica, e cila gjendet një pozitë më lart në tabelë.

Më Shumë

Rruga Zhur-Sharr e bllokuar nga bora, vozitësit në vështirësi të mëdha

Në fund të nëntorit, bora ka zë në befasi institucionet gjegjëse, pasi disa rrugë thuajse janë bërë të pakalueshme. Një rrugë që është e mbuluar...

Arrestohen gjashtë persona, u kapen me 85 mijë euro false

Tre persona nga Kosova e tre nga Maqedonia e Veriut në një aksion të udhëhequr nga Prokuroria Speciale. Ata dyshohen për vepren penale “Falsifikimi i...

Lajmet e Fundit