16.8 C
Prizren
E diel, 2 Tetor, 2022

Mallikimi i poetes: Dua të ikë!

aferdita-633x420

Shkruan: Aferdita D Krasniqi

Te ik dua nga ky vend

Nga ky prag,nga kjo shtepi

Vec te ik. Ku?S’ka rendesi

Te ik dua qysh tani.

Te mos ndalem as kerkund

Mandje,as ne xhami,e as ne kishe!

Larg prej njerzve te shkoj, dua …

Maleve te behem bishe.

Eh,t’i le trishtat kujtime

Nje gur t’a marr a nje grushte dhe

Ndonese me dhemb shpirti thelle

Ikja jote nga ty atdhe.

Se si te bene,te katandisen

Ca hajdut ,ca hipokrit

Ty nje dhe,nje toke e lashte ….

plot nur,plot ngjyra,plot drite!!!

Më Shumë

Haxhiu për rastin Dehari: Po hetohet nëse kamerat e sigurisë janë marrë me urdhër të Dhurata Hoxhës

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka marrë një pyetje nga deputeti i PDK-së, Hisen Berisha, në lidhje me epilogun e çështjes Dehari. Haxhiu ka thënë...

Pagat për grevistët do të dalin të hënën

Kryetari i BSPK-së, Atdhe Hykolli, ka bërë të ditur se pagat për shërbyesit civilë që janë në grevë do të ekzekutohen të hënën. Ai, në...

Lajmet e Fundit