-4.2 C
Prizren
E martë, 25 Janar, 2022

Mësoni çfarë thotë horoskopi për ju sot

Dashi

E premtja do të jetë pak e çuditshme për ju për shkak të ndikimeve që keni neser. Mendimi juaj do të jetë kaotik, si dhe zgjedhjet dhe veprimet që bëni.

Demi

Nesër me sjelljen tënde do të lodhesh njerëzit përreth. Jini të durueshëm me bashkëpunëtorët tuaj.

Binjakët

Kjo ditë është shumë pozitive për ju dhe do ta kuptoni menjëherë, pasi optimizmi për disa nga çështjet që kanë ngecur do të kthehet dhe gjërat do të marrin rrugën e tyre.

Gaforrja

Nesër ju mund të jeni duke bërë disa ndryshime në statusin tuaj shoqëror. Mos nxitoni për të zbatuar një plan që keni në mendje. Mund të ketë gjithashtu vështirësi në biznesin tuaj, kur do të zbuloni se dikush po përpiqet t’ju mashtrojë dhe do të zhgënjeheni.

Luani

I dashur Luan, disa çështje që ju mund të keni lënë pas do të kthehen nesër dhe do të bëni mirë këtë herë të mos i neglizhoni ato dhe t’i merrni seriozisht. Mos e humbni durimin.

Virgjëresha

Dita e nesërme është një ditë e plotë, dhe mbi të gjitha, shumë krijuese për ju, pasi vendosja planetare përmirëson shumë gjendjen tuaj psikologjike, kështu që ju mund të përafroni mendimet tuaja dhe t’i realizoni ato pa shumë vështirësi.

Peshorja

Dita nesër krijon kushte të çuditshme për ju. Disa biseda dhe komente që nuk i keni ditur do të arrijnë në veshin tuaj dhe do ju bëjnë të mendoni gjatë.

Akrepi

Energjia që ndiheni nesër është jashtëzakonisht e madhe dhe ju ndihmon të zgjidhni çdo problem që është i pranishëm. Do të ndiheni gjithashtu të pavarur dhe kjo do të rivendosë marrëdhëniet tuaja me disa njerëz.

Shigjetari

Nesër, i dashur Shigjetar, do të keni shumë mundësi të ndryshoni gjëra rreth jush që nuk ju kanë pëlqyen aq shumë deri tani. Keni shumë obligime që duhet t’i vendosni menjëherë, në mënyrë që të ecni përpara dhe të bëni disa hapa thelbësorë për të ardhmen.

Bricjapi

Mos dilni jashtë planifikimit tuaj nesër për të arritur qëllimet tuaja, i dashur Bricjap, çfarëdo që të vijë në rrugën tuaj. Zhvillimet që keni do të jenë pozitive, veçanërisht për çështje që keni pritur për një kohë të gjatë.

Zbritje të reja të çmimeve në Deppo Market

Ujori

Kujdesuni nesër të mos dilni fare nga programi juaj, sepse disa probleme që do të shfaqen do t’ju bëjnë të vështirë dhe ju mund të dilni jashtë kontrollit. Dita do të jetë mjaft e mirë për çështjet që dëshironi të zgjidhni.

Peshqit

Dita kur do të kërkoni zgjidhje të qarta për problemet dhe situatat tuaja që do t’ju shqetësojnë do të jetë kjo e premte. Ju mund të arrini atë që dëshironi, për sa kohë që jeni të drejtë dhe të sinqertë

Më Shumë

Prizren, 92 nxënës dhe 10 mësimdhënës pozitivë me COVID-19

Virusi Covid-19 ka prekur  nxënësit, mësimdhënësit dhe stafin e instuticioneve arsimore në Prizren. Drejtoresha e Arsimit, Luljeta Veselaj- Gutaj, thotë se sipas raporteve nga terreni...

Hajnat ia vjedhin armën një qytetari në Gjonaj të Hasit

Një qytetari nga fshati Gjonaj në Prizren, mbrëmë dyshohet se persona të panjohur ia kanë vjedhur një armë në shtëpinë e tij. Sipas Policisë, viktima...

Kush ishte në Kosovë urdhërues i vrasjeve të disidentëve politik në emigracion?

Shkruan:Azem Ramadani “Ata pak vetë që ishin shumë të informuar e kanë ditur, ndërsa mua personalisht Josip Perkovi?(ish drejtues i lartë i UDB-shënim i A.R)...

Konfirmohen 3,206 raste me coronavirus në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 11.883 testime, 3,206 qytetarë kanë rezultuar pozitiv...

Real Madrid arrin marrëveshje me fantazistin brazilian, Endrick

Real Madrid ka arritur marrëveshje me fantazistin e shumëkërkuar brazilian, Endrick. Futbollisti 15-vjeçar është një ndër emrat më të përmendur për të ardhmen, dhe duket...

Latifi dhe drejtoresha Sallteku takohen me punonjësit shëndetësorë

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi i shoqëruar nga nënkryetari, Fatmir Iska dhe drejtoresha e Shëndetësisë dhe Përkujdesjes Sociale, Saranda Sallteku, kanë vizituar...

Deputeti i LVV-së – opozitës: Kemi me jua përmend 20-vjetëshin për 4 vjet t’lume

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi ka thënë se do t’ua përmendin opozitës 20 vjet qeverisjeje për katër vjet, raporton Gazeta Express. Abrashi tha se...

Ana e “errët” e Georgina Rodriguez, akuzat që hedh xhaxhai ndaj saj: Ronaldo ka një grua të keqe

Ishte krejtësisht e panjohur derisa në jetën e saj hyri Cristiano Ronaldo. Bukuroshja që i rrëmbeu zemrën yllit të fushës së blertë, tanimë është...

Covid-19, formohen ekipet mobile të QKMF-së në shkollat e Prizrenit

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, së bashku me drejtoreshën e Arsimit Luljeta Gutaj-Veselaj, drejtoreshën e Shëndetësisë Burbuqe Berisha dhe me bashkëpunëtorë, vizituam...

Prizreni 16 fiton në Ligën Unike

Prizreni 16 ka shënuar fitore ndaj Kamza Basket me rezultat 86:95 (17:26, 7:22, 33:23, 29:24), në kuadër të xhiros së tetë të Ligës Unike. Fillimi...

Aksidentohet kamioni me 100 majmunë, zhduken disa prej tyre

Një kamion me rreth 100 majmunë është aksidentuar të premten në Pensilvani. Sipas autoriteteve, disa prej majmunëve kanë ikur. Kamioni që transportonte kafshët u përplas...

Mediumet ndërkombëtare shkruajnë për suksesin historik të Kiana Kryeziut

Kualifikimi historik i Kiana Kryeziut në Lojërat Olimpike ka bërë jehonë edhe në mediat ndërkombëtare. Gjiganti mediatik, The Washington Post i ka kushtuar një artikull...

Rrahja brutale në Prizren, zbardhet sesi ndodhi komplet ngjarja

Gjykata Themelore në Prizren, ia ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej tridhjete ditë të pandehurit L.U., për shkak të dyshimit të bazuar...

Benzema: Ai që kritikon Messin nuk di asgjë rreth futbollit

Karim Benzema ka dhënë disa komente lidhur me Lionel Messi, dikur rivalin e tij më të frikshëm. Ylli francez i Real Madrid, Karim Benzema po...

Vodhi 200 euro, arrestohet i mituri nga Suhareka

Policia e Kosovës ka njoftuar se është arrestuar një person i moshës së mitur në Suharekë. Rasti ka ndodhur të mërkurën. “Lidhur me rastin me datë...

Zakaria në radarin e Bayern Munich

Bayern Munich do të përfitojë nga situata e kontratës së mesfushorit të Borussia Monchengladbach, Denis Zakaria, pasi thuhet se e ka ndjekur atë për...

Lajmet e Fundit