28.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Milan-i vazhdon negociatat me Real Madridin për zbritjen e çmimit të Diaz

Drejtorët e Milanit, Frederic Massara dhe Paolo Maldini janë në diskutime të vazhdueshme me Real Madridin për një marrëveshje për ta blerë me një çmim më të ulët Brahim Diaz-in.

Diaz-it i skadon kontrata në fund të sezonit, pasi që ishte në huazim dyvjeçar nga skuadra e Madridit.

Përveç sagës së vazhdueshme për zgjatjen e kontratës së Rafal Leao-s, “Gazzetta dello Sport” raporton se situata e Diaz është një nga prioritetet më të mëdha për klubin.

 

Megjithatë, ka ende shumë për të luajtur para asaj kohe, dhe gazeta italiane thotë se Milan-i do të synojë ta ketë spanjollin në skuadër edhe për shumë vite të tjera.

Massara dhe Maldini do të vazhdojnë të negociojnë me Real Madridin për një zbritje për çmimin e Diaz, i cili aktualisht do t’i kushtojë 22 milionë euro në përputhje me një klauzolë në kontratën e spanjollit.

Megjithatë, rreziku është që Real Madrid të ruajë të drejtën për të blerë lojtarin e tyre për 26-27 milionë euro dhe raportet thonë se gjigantët spanjollë mund ta kthejnë Diaz-in në Madrid vetëm për ta shitur atë për një tarifë më të lartë.

23-vjeçari bëri një paraqitje spektakolare në mbrëmjen e kaluar, ku Milan-i e mposhti Napolin me rezultat 0:4, aty ku Diaz shënoi një gol dhe dhuroi një asistim.

Kjo nuk ka qenë hera e parë që Diaz është protagonist për kuqezinjtë në këtë sezon, pasi në shumë ndeshje të rëndësishme ka qenë vendimtar.

Goli ndaj Tottenham-it që i kualifikoi kuqezinjtë në çerekfinale të Ligës së Kampionëve dhe ai në derbi ndaj Juventus-it kanë qenë paraqitjet tjera pozitive për 23-vjeçarin.Albanian Pos

Më Shumë

Kryetari i Rahovecit mban takimin me drejtorët, diskutojnë për ecurinë e punëve

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka mbajtur mbledhjen e përjavshme me drejtorët e drejtorive. Ai ka biseduar për ecurinë e punëve, sfidat në...

Moti sot: Me diell e temperatura deri në 36 gradë

Këtë të mërkurë pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe temperatura të larta. Temperaturat minimale pritet të lëvizin në mes 17 dhe 20 gradë...

Lajmet e Fundit