16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Minoritetet në dy krahët e Zafir Berishës (Foto)

Kandidati i Nismës për kryetar të Prizrenit, Zafir Berisha,në llogarinë e tij në “Facebook”, ka postuar dy fotografi, në të cilat shihen përfaqësuesit e minoriteteve në krah të tij.

“Qëndrimi jonë, se Nisma përfaqëson vullnetin e të gjithë qytetarëve pa dallime, është mirëpritur edhe nga shumica e përfaqësuesve politik të minoriteteve në Prizren”, ka shkruar Berisha në Facebook.

Deputetja prizrenase që vjen nga minoritetet, Duda Balje, ditë me parë, ka bërë thirrje që të votohet Shaqir Totaj për kryetar të Prizrenit.

Berisha, ndërkaq ka ftuar komunitetin boshnjak që të mos bien nën ndikimin e kësaj thirrjeje.

Si “kundërpërgjigje”, ai ka postuar këto dy fotografi me Emilia Rexhepi, kandidate e NDS-s për kryetare të Prizrenit, kryetarin e Mamushës, Arif Bütüç, ministrin Rasim Demirin , si dhe ish-deputetin Xhezair Muratin./PrizrenPress.com/

Problemi më i madh që ka pasur Enveri me gjeneral Gjin Markun

Gjetë Ndoj, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Arkivit Qendror të Shtetit Shqiptar, e gjithashtu prej vitesh edhe pjesë e strukturave të politikës, (si kryetar i...

Ronaldo vendos që ta padisë Juventusin, thotë që i ka borxh afër 20 milionë euro

Cristiano Ronaldo ka vendosur të vazhdojë me veprime ligjore kundër Juventusit për pagat e papaguara. Ylli portugez, i cili kaloi tre vjet në Torino –...

Lajmet e Fundit