17.8 C
Prizren
E martë, 3 Tetor, 2023

Mobilizohet BD-ja

Zafir Berisha nme strukturaBashkimit Demokratik në Prizren, ka diskutuar për organizimin e zgjedhjeve lokale që do të mbahen në nëntor të këtij viti.
Komisionet profesionale të BD-së kanë prezantuar para organeve udhëheqëse projekt-planet e përgatitura për hartimin e programit zgjedhorë me ç’rast u caktua edhe ekipin që do të përgatit këtë program i cili do të jetë garantues për fitore në këto zgjedhje.

Kryetari i BD-së, Zafir Berisha tha se Kryesia gjithashtu ka diskutuar edhe për kriteret që duhet të kenë kandidatët të cilët do të garojnë në zgjedhjet lokale.

“Është një gadishmëri e madhe dhe unitet që në zgjedhjet e tre nëntorit të garojmë me ekip i cili do të triumfojë”, tha Berisha.

Nga rinia e BD-së në zgjedhjet e nëntorit do të garojnë katër kandidatë, kryetari Gani Germizaj, nënkryetari Nehat Gashi ,sekretari Leart Batusha dhe anëtarja e kryesisë Shqipe Bytyqi.

“Strukturat e Bashkimit Demokratik në të gjitha nivelet janë obliguar që të thellojnë bashkëpunimin me qytetarë për të kërkuar besimin e tyre për BD-në dhe t’i garantojnë ata që vota e tyre për Bashkimin Demokratik është votë kundër krimit të organizuar,korrupsionit dha vasalitetit politik të cilët e kanë dëmtuar rëndë imazhin e Kosovës dhe Prizrenit para Bashkësisë Evropiane”, tha Berisha./PrizrenPress.com/

 

Kryeziu: Lista Serbe mund të ç’regjistrohet

Shteti serb duket se qëndron pas sulmit terrorist mbi Policinë e Kosovës të dielën e 24 shtatorit në fshatin Banjskë të Zveçanit. Kështu thonë faktet...

Njofton ambasada gjermane: Qytetarët e Kosovës nga 1 janari 2024 mund të lëvizin pa viza

Ambasada e Gjemanisë në Kosovë ka dalur me njoftim ku ka treguar përfundimisht se nga 1 janari qytetarët e Kosovës do të mund të...

Lajmet e Fundit