15.8 C
Prizren
E hënë, 25 Shtator, 2023

Mot me diell dhe vranësira për sot

Në Kosovë sot pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat parashihen të sjellin reshje shiu dhe rrufe.

Në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës thuhet se temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 21-24 gradë celsius.

Po ashtu do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-9m/s.

Muharremaj mohon se do të largohet nga AAK-ja: Do të jem AAK deri në frymën e fundit

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, ka mohuar pretendimet se ai mund të largohet nga AAK-ja dhe të shkon në VV. I pari i...

“Persona të armatosur u futën në manastir”, Dioqeza e Prizrenit del me njoftim

Dioqeza Rashkë-Prizren ka lëshuar një reagim lidhur me vrasjen e pjesëtarit të Policisë së Kosovës dhe plagosjen e dy të tjerëve. Ata kanë kanë...

Lajmet e Fundit