13.8 C
Prizren
E premte, 9 Qershor, 2023

Moti sot me shi e borë

Të dielën në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu e bore.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se temperaturat do ulen ndjeshëm në dy vlerat ekstreme.

“Minimalet ndërmjet 1-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-8m/s”, ka njoftuar IHK.

Më Shumë

Prizren, qytetari denoncon vjedhjen e pjesëve për kamion

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka filluar të hetojë një rast të një vjedhje që ka ndodhur në Prizren. Sipas raportit 24-orësh, qytetari ka...

Zhduket një femër në Bresanë të Dragashit

Një femër nga fshati Bresanë është raportuar e zhdukur në policinë e Dragashit. Policia po e heton rastin. Bresana, 04.06.2023 Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se...

Lajmet e Fundit