24.8 C
Prizren
E enjte, 21 Shtator, 2023

Muja vizitoi Klubin e Mundjes “Prizreni”

Muja te sporti i mundjesKandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit, Ramadan Muja ka vizituar Klubin e Mundjes në Prizren.

Muja tha se ndihet i pasionuar me nivelin e lartë të disiplinës dhe përgjegjësisë që kanë sportitstët e këti klubi, gjatë stërvitjeve që bënë në prezencën e tij.

Ai tregoi për përkushtimin personal që e ka pasur në të kaluarën për të gjitha sportet në komunën e Prizrenit.

Muja premtoi se edhe në mandatin e ardhshëm, do jetë i përkushtuar që Klubi i Mundjes do të subvencionohet me qëllim që Prizreni Europian të ketë sa më shumë medalje të arta.

Kryetrajneri i Klubit Sylejman Shala, tha se të gjitha këto suksese të arritura nga mundësit prizrenas, janë si rezultat i punës së palodhëshme të tyre gjatë stërvitjes së përditshme si dhe përkujdesin institucional që ka pasur Komuna e Prizrenit në krye me kryetarin, Ramdan Muja, e cila vetëm gjatë viteve të fundit ka investuar mbi 130 mijë euro në ndërtimin e palestrës të stervitjeve, për këtë kategori sportive./PrizrenPress.com/

 

Zelensky: Putini është ‘Hitleri i dytë’, Ukraina po lufton për të parandaluar Luftën e Tretë Botërore

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka fajësuar Rusinë për “ngritjen e një Hitleri të dytë” në formën e Vladimir Putinit. Duke folur me CBS në 60...

Edona Llalloshi del për kafe me shoqet e saj, është veshur e rregulluar si një zonjë e vërtetë

Edona Llalloshi është një ndër këngëtaret më të njohura të estradës shqiptare. Ajo nisi karrierën shumë vite më parë dhe për një kohë të gjatë...

Lajmet e Fundit