17.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Muja vizitoi Klubin e Mundjes “Prizreni”

Muja te sporti i mundjesKandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit, Ramadan Muja ka vizituar Klubin e Mundjes në Prizren.

Muja tha se ndihet i pasionuar me nivelin e lartë të disiplinës dhe përgjegjësisë që kanë sportitstët e këti klubi, gjatë stërvitjeve që bënë në prezencën e tij.

Ai tregoi për përkushtimin personal që e ka pasur në të kaluarën për të gjitha sportet në komunën e Prizrenit.

Muja premtoi se edhe në mandatin e ardhshëm, do jetë i përkushtuar që Klubi i Mundjes do të subvencionohet me qëllim që Prizreni Europian të ketë sa më shumë medalje të arta.

Kryetrajneri i Klubit Sylejman Shala, tha se të gjitha këto suksese të arritura nga mundësit prizrenas, janë si rezultat i punës së palodhëshme të tyre gjatë stërvitjes së përditshme si dhe përkujdesin institucional që ka pasur Komuna e Prizrenit në krye me kryetarin, Ramdan Muja, e cila vetëm gjatë viteve të fundit ka investuar mbi 130 mijë euro në ndërtimin e palestrës të stervitjeve, për këtë kategori sportive./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Ndeja e partisë në Prizren, Vetëvendosje publikon videon ku qytetari shihet duke ia puthur dorën Kurtit

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar pamje nga ndeja që mbajtën dje në Prizren me aktivistë e anëtarë të kësaj partie. Pjesë e kësaj videoje është edhe...

Fatmir Limaj nderohet në Parlamentin e Shqipërisë

Kryetari i NISMA Socialdemokrate, Fatmir Limaj, së bashku me kryetarin e Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati dhe anëtaren e kryesisë së Nismës, Xhevahire Izmaku,...

Lajmet e Fundit