15.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

Munishi: Prej vendorëve për selektor të Kosovës e meriton Ilir Daja

Analisti i përhershëm i emisionit “Favorit” në T7, Ismet Munishi, ka folur rreth pozitës së trajnerit te Kombëtarja e Kosovës.

Ai u pyet për këmbënguljen e trajnerit të Llapit, Tahir Batatinës, i cili nuk po heq dorë nga kjo pozitë.

Batatina është i deklaruar publikisht se e synon pozitën e trajnerit te “Dardanët”.

“Është legjitime për ambicie. Po mendoni se Batatina nuk mundet t’i arrijë rezultatet e Giresse dhe Gliha? Po më pëlqen konsistenca e tij dhe besimi. Ka treguar rezultate. E ka organizuar klubin me kushte prej A deri në Zh. Besoj se nëse nuk mundemi me marrë emër të madh, kisha vendos për selektor shqiptar. Prej vendorëve në bazë të rezultateve sportive është Ilir Daja. Por, reprezentacionin nuk e gjen mirë si Ballkanin. Aty pret punë shumë më e madhe”, deklaroi Munishi.

Emisioni sportiv “Favorit” transmetohet çdo të diel në T7, si dhe në kanalin zyrtar të televizionit në “YouTube”.

Më Shumë

Nicole Scherzinger tregon figurën e saj të pabesueshme me bikini të zeza, gjatë pushimeve

Nicole Scherzinger tregoi figurën e saj të pabesueshme gjatë festës së saj të dytë të vitit, të shtunën, pasi nuk pati asnjë pushim në...

Davies arrin marrëveshjen personale me Reali

Gazetari i njohur gjerman i merkatos, Florian Plettenberg, ka njoftuar se Real Madrid po punon për një tjetër transferim të madh. Pas marrëveshjes për Kylian...

Lajmet e Fundit