35.8 C
Prizren
E hënë, 15 Korrik, 2024

Mushkolaj pas sulmit ndaj ekipit të Nacionales në Prizren: Sa më shpejt duhet të merren organet përkatëse

Analisti Imer Mushkolaj ka reaguar pas sulmit ndaj gazetarit të Nacionales, Vullnet Krasniqi dhe kameramanit në protestën kundër DokuFest-it.

Mushkolaj ka thënë se dhuna verbale nga rrjetet sociale kalon në dhunë fizike, ku ka shtuar se sa më shpejt duhet të merren organet përkatëse me këtë çështje.

Dhuna verbale nga rrjetet sociale kalon në dhunë fizike. Me ata që sulmuan gazetarin e Nacionales, Vullnet Krasniqi dhe kameramanin, në protestën antiDokuFest në Prizren, sa më shpejt duhet të merren organet përkatëse. Por, policia e prokuroria duhet të merren edhe me të tjerët të cilët, në emër të “ruajtjes së moralit”, nxisin urrejtje e mosdurim. Në mesin e tyre ka edhe udhëheqës fetarë.” – ka shkruar Mushkolaj në Facebook.

Më Shumë

Vala e të nxehtit: Për 6 muaj, mbi 47 mijë qytetarë kërkuan ndihmë në QKUK – fluks në dy muajt

  Për gjashtë muajt e fundit, në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës janë trajtuar mbi 47 mijë pacientë shkaku i temperaturave. Megjithëse, në dy muajt e...

Futbollisti Xhuljo Mehmeti i bashkohet Lirisë së Prizrenit

Futbollisti Xhuljo Mehmeti është transferi i radhës te "Liria" e Prizrenit, për sezonin 2024/25. "Xhuljo, një mesfushor ofensiv me përvojë të gjatë në futbollin shqiptar,...

Lajmet e Fundit