20.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Napoli synon transferimin e Rashicës

Napoli po synon të përforcojë ekipin për sezonin e ri. Klubi italian së fundi ka shprehur interesim për sulmuesin kosovar të Werder Bremenit, Milot Rashica.

Sipas “Tuttosportit”, skuadra italiane e sheh Rashicën si zëvendësues ideal të Jose Callejonit që do të largohet.

Rashica do të largohet nga Werderi gjatë kësaj vere që po kërkon mbi 20 milionë euro për sulmuesin.

Për Rashicën interesim ka shprehur edhe Leipzigu, që ka nisur bisedimet me klubin e Werderit. Rashica këtë sezon ka shënuar 11 gola dhe tetë asistime.

Napoli synon transferimin e Rashicës

Më Shumë

E krahasuan me yllin e Manchester City-t, reagon ish-banorja e BB VIP: Sot me nerva… (FOTO)

Kejvina Kthella është një ndër modelet më të përfolura në vendin tonë. Pas pjesëmarrjes në “Big Brother VIP 2”, ajo është komentuar shumë në...

PSG futet në garë për mbrojtësin e Arsenal-it

Paris Saint-Germain është futur në garë për transferimin e mbrojtësin të Arsenal-it, William Saliba-n. Qendërmbrojtësi francez ka qenë një nga lojtarët më të rëndësishëm në...

Lajmet e Fundit