19.8 C
Prizren
E martë, 18 Qershor, 2024

NATO s’do t’i reduktojë trupat në Kosovë

NATO kosove?Aleanca Veri-Atlantike (NATO) nuk planifikon ta reduktojë praninë ushtarake gjatë këtij viti në Kosovë, pavarësisht se situata e sigurisë në Ukrainë është kthyer në fokus ndërkombëtar.

Kështu ka bërë të ditur një zyrtar i lartë i NATO-së për gazetën “Zëri”, duke shtuar se operacioni i KFOR-it në Kosovë, nën mandatin e Kombeve të Bashkuara, është që të sigurojë një mjedis të qetë dhe të sigurtë për të gjithë qytetarët në Kosovë.

Më Shumë

Deponohen para të falsifikuara në Prizren

Një burrë ka njoftuar se nga klientë të ndryshëm në Prizrën janë deponuar një shumë të hollash të cilat dyshohet të jenë të falsifikuara. Në...

Tre të lënduar si pasojë e një aksidenti mes dy automjeteve në Banjë të Malishevës

Një aksident mes dy automjeteve ka ndodhur në Banjë të Malishevës, ku tre persona kanë pësuar lëndime. Të lënduarit janë dërguar për tretman mjekësor, ku...

Lajmet e Fundit