6.8 C
Prizren
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Ndahen çifti, Sam Hunt dhe Hannah Lee Fowler, arsyeja – “tradhtia” e këngëtarit

Gruaja e këngëtarit amerikan, Sam Hunt, Hannah Lee Fowler ka bërë kërkesë për t’i dhënë fund martesës së tyre 5-vjeçare, duke përmendur si arsye tradhtinë.

Hannah Lee Fowler pretendon në dokumentet e saj ligjore se Sam është “fajtor për sjellje të papërshtatshme martesore”, ndërsa e ka quajtur atë “fajtor për tradhti bashkëshortore”.

Seksioni i kodit që citon Hannah thotë: “Burri është fajtor për një trajtim ose sjellje të tillë mizore dhe çnjerëzore ndaj bashkëshortes, që e bën bashkëjetesën të pasigurt ose të pahijshme”.

Hannah Lee Fowler dhe Sam Hunt.

Sam dhe Hannah nuk kishin njoftuar se ishte shtatzënë, por në dokumente, ajo thotë se do të lindte në muajn maj.

Dokumentet u depozituan në Tenesi, ndërsa Fowler, ka kërkuar alimentacion. Ajo gjithashtu dëshiron kujdestarinë kryesore të fëmijës së tyre që do të lindë së shpejti dhe dëshiron mbështetjen financiare të fëmijëve nga babai i tyre.

Është e paqartë nëse ata kanë një paramartesë, por indikacionet tregojnë se ata e kishin bërë një të tillë sepse ajo kërkon që “palëve t’u jepet prona e tyre e veçantë”.

Sam Hunt dhe Hannah Lee Fowler.

Sa i përket alimentacionit, Hannah kërkon “alimentacion kalimtar, alimentacion rehabilitues dhe alimentacion në të ardhmen”.

Çfarë është interesante, dokumentet tregojnë dyshja u ndanë në kohën kur ajo u paraqit në gjykatë, e cila ishte më datën 18 shkurt.

Çifti u martua në vitin 2017 dhe albumi i Sam, “Montevallo” flet për marrëdhënien e tij me Hannah.

 

Më Shumë

“Le Matin” më 1912: Përfituesit e luftës

Ky shkrim është botuar 110 vjet më parë në gazetën e Parisit “Le Matin” dhe flet për aktin e jashtëzakonshëm të Ismail Qemalit, shpalljen...

25 vjet nga dita e daljes së UÇK-së në publik

Më 28 nëntor të vitit 1997, për herë të parë në skenë doli  Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Kjo ndodhi në varrimin e mësuesit Halit Geci...

Lajmet e Fundit