25.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Ndahet nga jeta gazetarja Albina Syla

Albina Syla-gazetarePasditen e kësaj të marte, në Gjilan papritmas ka ndërruar jetë gazetarja e re, por tejet e talentuar Albina Syla, e cila për disa vite me radhë ka punuar në mediumet qendrore dhe ato lokale në Gjilan.

Me rastin e vdekjes së Albina Sylajt, telegram ngushëllimi familjes Syla dhe Radio Energjisë, ku ajo kishte punuar së fundi i ka dërguar edhe Klubi i Gazetarëve “Beqir Musliu”, në të cilin është thënë se Klubi i Gazetarëve “Beqir Musliu” me shqetësim dhe pikëllim të thellë, ka pranuar lajmin për humbjen e koleges sonë Albina Syla, njofton Zëri.

Klubi i Gazetarëve “Beqir Musliu” me këtë rast i shpreh ngushëllime familjes Syla dhe stafit të Radio Energjisë. ”Ndjehemi të trishtuar nga ky lajm kaq i papritur se tani më nuk ndodhet mes nesh gazetarja Albina Syla. Dhimbja për këtë kolege është e madhe sepse komuniteti i gazetarëve ka humbur një personalitet shumë të çmuar në gazetari. Ajo ishte e zonja për këtë profesion, ishte e shkathët, e aftë dhe shumë komunikative” thuhet në telegramin e Klubit të Gazetarëve “Beqir Musliu”.

Më Shumë

Totaj viziton Këshillin e Bashkësisë Islame për Kurban Bajramin

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, bashkë me kryesuesen e Kuvendit Komunal, Antigona Bytyqi, nënkryetarin Kujtim Gashi, drejtorët e asamblistës dhe bashkëpunëtorët e kabinetit, vizituan...

Prizren, babai në gjendje të dehur ther me thikë vajzën e tij 21 vjeçare

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Prizren, një person ka therur me thikë vajzën e tij, i dyshuari raportohet se ka qenë në...

Lajmet e Fundit