11.8 C
Prizren
E hënë, 18 Tetor, 2021

Ndarje apo dashuri? Këto i thotë horoskopi për ju sot

Parashikimi i yjeve për ju sot.

Dashi

Do të përdorini pikat tuaja të forta për t’u përqëndruar në një qëllim dhe për ta arritur atë. Mund të zgjasë më shumë se zakonisht, por impenjimi juaj  do të jetë aq intensiv, saqë koha do të kalojë shpejt.

Është një javë e mirë për ju të vini re se sa të fortë jeni në të vërtetë.

Demi

Do të shihni rezultate të shpejta për realizimin e të gjitha qëllimeve tuaja. Do t’ju duhet të pranoni ndihmën e një miku për të realizuar të gjitha planet. Duhet të tregoni kujdes me financat.

Binajkët

Do të jeni në kërkim të dashurisë. Ana negative është se kjo “nevojë” për të gjetur pjesën tuaj plotësuese të dashurisë do të kalojë aq lehtë sa erdhi.

Gaforrja

Prisni që të filloni këtë ditë me shumë energji të lartë. Keni shumë emocione, ide dhe optimizëm në kokë që ju jep një shpërthim në forme fizike. Nuk ka dyshim se ju duhet ta shfrytëzoni këtë ditë për të realizuar projektet tuaja.

Luani

Sot do të jetë një ditë produktive për ju. Modestia mund t’ju ndalojë që t’i mburreni botës për suksesin tuaj të fundit, por kjo nuk do të pengojë miqtë dhe të dashurit tuaj që t’ju përgëzojnë.

Virgjëresha

Do të përjetoni ankth gjatë kësaj dite. Do të keni nevojë për ndihmën e miqve për të kaluar situatat e vështira. Nuk jeni në kushtet për ta refuzuar.

Peshorja

Miqtë dhe të dashurit tuaj do t’ju kuptojnë dhe respektojnë gjatë kësaj dite. Jeta juaj e dashurisë duket e ekuilibruar mirë, por nuk përjashtohen as debatet e vogla. Nëse ka diçka që duhet sqaruar mes jush dhe një personi tjetër, do të bëhet me efikasitet.

Rekord vdekjesh nga virusi në Kosovë që prej fillimit të pandemisë, 36 viktima dhe 1.630 raste të reja

Akrepi

Mund të hasni në probleme të cilat do t’ju depresionojnë, por mos u shqetësoni. Në fund të fundit, ka kaq shumë retrogradë që ju tërheqin – dhe ndërsa ju do të preferonit të shpenzonit më shumë energjinë tuaj në aktivitete dhe krijime pozitive, ju thjesht mund ta gjeni veten duke u kënaqur me atë disponimin tuaj të keq.

Shigjetari

Është një gjë të jeni fleksibël, por është diçka tjetër që dikush ta shfrytëzojë mirësinë tuaj! Është trishtuese, por e vërtetë se ndonjëherë e vetmja mënyrë për të marrë respekt është duke e kërkuar atë.

Bricjapi

Fati është në anën tuaj, që do të thotë se çdo gjë që keni parasysh në lidhje me punën ose aktivitetin, do të rrjedhë natyrshëm dhe lehtë. Mund t’ju ofrohet një kohë pushimi, mos e refuzoni. Ju jeni aq të përkushtuar ndaj punës tuaj saqë mendoni se është më mirë të mos pranoni.

Ujori

Nostalgjia dhe e kaluara do të jenë shoqëruesit tuaj të vazhdueshëm gjatë kësaj dite. Veprimi retrograd sjell ndjenja keqardhjeje, dhe megjithëse vërtet nuk pendoheni për asgjë në jetën tuaj, mund të përjetoni dhimbje pendimi ose faji, për shkak të veprimeve të kaluara.

Peshqit

Tani për tani, jeta juaj mund të jetë si një shfaqje e mrekullueshme. Kjo është një kohë mjaft e frytshme për jetën, por ju duhet të jeni ai që bën lëvizjen e parë. Vendoseni veten në qendër të vëmendjes.

Më Shumë

Këto janë rezultatet e para në Malishevë sipas KQZ-së

Komisioni Qendror i zgjedhjeve ka filluar t’i publikojë rezultatet e para nga numërimi i votave në komunën e Malishevës, raporton Express Sipas këtyre rezultateve, deri...

Newcastle e dëshiron Zidanen

Newcastle United është duke menduar seriozisht për zëvendësimin e trajnerit aktual, Steve Bruce. Drejtuesit arabë, që blenë klubin e Premier Ligës së fundmi, po mendojnë...

Anton Quni fton qytetarët që ta votojnë Afërdita Morina-Biffar

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Anton Quni, ka ftuar qytetarët që më 17 tetor të votojnë për kuvendare kandidaten, Afërdita Morina-Biffar. Sipas tij,...

Qeveria shpall Majlinda Kelmendin “Qytetare me merita të veçanta”

Qeveria e Kosovës e ka shpallur xhudisten Majlinda Kelmendin “Qytetare me merita të veçanta”. Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, tha se Kelmendi...

Totaj: Do t’ia rikthejmë investimet dhe dinjitetin Hasit

Dje hasjanët e Gjonaj e Romajës me një mikëpritje të jashtëzakonshme kanë zhvilluar një takim të përzemërt me Kandidatin për Kryetar të Prizrenit nga...

Ronaldo kurrë s’do ta njollosë historinë duke iu bashkuar Barcelonës apo Manchester Cityt, thotë ish-bashkëlojtari i tij Fabio

Cristiano Ronaldo ka punuar zellshëm për ta fituar një reputacion si njëri prej më të mirëve i të gjitha kohëve dhe ai kurrë nuk...

Aksident mes dy veturave në Suharekë – Pamje nga vendi i ngjarjes

Një aksident trafiku ka ndodhur sot rreth orës 07:55 në Topliqan të Suharekës, shkruan Gazeta Sinjali.   Kështu ka bërë të ditur një sinjalizues i Gazetës...

Voton Shaqir Totaj: Deri tani kemi folur ne, sot flasin qytetarët

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj, i shoqëruar nga bashkëshortja e tij ka votuar sot në qendrën e...

Një person ka fotografuar votën në një qendër të votimit në Prizren

Një person ka fotografuar votën në një qendër të votimit në Prizren. Sipas zëdhënësit të Policisë së Kosovës në Prizren, Shaban Osmanollaj, ngjarja ka ndodhur...

Arrestohen një vëzhgues dhe një komisioner në Malishevë, dyshohen për shitblerje të votës

Prokuroria Speciale e Kosovës ka bërë të ditur se me urdhër të prokurorit të Shtetit, policia ka ndaluar dy persona në Komunën e Malishevës,...

Gjendet i vdekur një person në Brezovicë

Një person është gjetur pa shenja jete, në shtëpinë e tij në Brezovicë Lajmin e ka bërë të ditur Policia e Kosovës përmes raportit 24...

17 vjet nga tragjedia e maturantëve të Malishevës

Sot bëhen 17 vjet kur 15 maturantë të shkollës së mesme “Abdyl Frashëri” nga Malisheva kanë humbur jetën gjatë një ekskursioni që po bënin...

Islam Ukaj shpalos ofertën e PDK-së në Velezhë dhe Shpenadi

Kandidati i PDK-së për kuvendar të Prizrenit,Islam Ukaj, bashkë me kandidatin për kryetar të Komunës, Shaqir Totaj, ka takuar banorët e fshatit Velezhë dhe...

Mytaher Haskuka për aktakuzat ndaj zyrtarëve të Prizrenit: Të gjitha janë politike

Kryetari aktual i Prizrenit, njëherësh dhe kandidat për një mandat të dytë nga radhët e LVV-së, Mytaher Haskuka ka folur në lidhje me aktakuzat...

Mot me shi dhe borë për dy ditët e ardhshme

Në Kosovë gjatë dy ditëve të ardhshme do të mbajë mot me shi dhe temperaturat e ulëta do të vijojnë të jenë. Instituti Hidrometeorologjik i...

Sekretarja e shkollës akuzohet se kreu marrëdhënie orale me nxënësin

Një sekretare e shkollës në Alabama në Shteteve të Bashkuara është akuzuar se ka kryer marrëdhënie seksuale me një nxënës të mitur. Autoritetet në distriktin...

Lajmet e Fundit