3.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Ndihmohen me 4 mijë franga zvicërane dy ish ushtarët e UÇK-së

OVL-UCK ne RahovecSelinë e Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK- së në Rahovec, e vizituan Serkan Dogan, pronar i kompanisë zvicërane të telekomunikimit ”VIZ GmbH” dhe Shqipron Kabashi, pronar i ”VIZ shpk” në Kosovë, të cilit dhuruan 4 mijë franga zvicërane për dy ushtarët të UÇK- së, Shani Haxhija nga Drenoci dhe Ibrahim Shaipi nga Reti e Ulët, të cilit janë në gjendje jo të mirë shëndetësore dhe të cilëve u duhen në vazhdimësi terapia e shtrenjtë.

Nga 1500 franga zvicerane iu janë dedikuar këtyre të dyve, ndërkaq një mijë franga iu janë dhuruar degës së OVL- së në Rahovec. Me kushte të punës dhe problemeve me të cilat po ballafaqohen, mysafirët i njoftoi kryetari Vajdin Berisha, i cili njëkohësisht falënderoi Doganin dhe Kabashin. Ndërkaq mysafirët i përshëndeti dhe i falënderoi Ejup Kabashi, i cili ishte i prekur shumë me këtë gjest human të mysafirëve, duke përsëritur ca herë vetëm fjalën faleminderit.

Dogan dhe Kabashi, duke dëgjuar hallet e nikoqirëve, u shprehën falënderues për mikpritjen, dhe theksuan se kjo ndihmë është simbolike, dhe shprehën gatishmërinë që të ndihmojnë edhe në të ardhmen, çdoherë kur do të ketë nevojë. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Mot i vranët e me reshje bore sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë dites do të mbajë mot i vranët dhe me kushte për reshje bore. Sipas IHMK-së,...

Kryeziu: Me pas treguar kaq dashuri për Amerikën sikur për Martin Berishajn, Kosova do të ishte më mirë

Drejtori i Institutit Demokratik të Kosovës, Ismet Kryeziu, ka reaguar lidhur me zhvillimet e fundit dhe raportet me Amerikën. “Sa respekt, dashuri e përkushtim po...

Lajmet e Fundit