16.8 C
Prizren
E diel, 14 Gusht, 2022

Neutral

MunirBasha-PK8-29Partia Konservatore e Kosovës (PK) në Prizren, po planifikon që të jetë neutral në balotazh të kandidatit të PDK-së Ramadan Muja dhe të LDK-së, Eqrem Kryeziu.

Kryetari i PK-së, Munir Basha tha se disponimi i anëtarëve të Kryesisë, është që në balotazh të mbesin neutral. “Jemi duke i pritur rezultatet përfundimtare të KQZ-së. Kur t’i marrim rezultatet do të shikojmë, edhe pse disponimi është që të mbesim neotral në balotazh”, tha Basha për “PrizrenPress”.

Ai tregon se nga dy partitë politike kanë marrë “selame”, që t’i mbështesin në balotazh. “I kemi marrë disa ‘selame’, mirëpo nuk i kemi shqyrtuar. Disponimi është që të mos mbështetet as Muja as Kryeziu”. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

PSG nis bisedimet me yllin e United

PSG është e interesuar për të transferuar në “Parc des Princes” yllin e Manchester United, Marcus Rashofrd. Klubi francez e ka kërkuar anglezin që nga...

Vdes një 23-vjeçar pas një vetaksidenti në Studeqan të Suharekës

  Një 23-vjeçar ka vdekur pas një vetaksidenti në fshatin Studeqan të Suharekës. Lajmin për Klankosova.tv e ka konfirmuar udhëheqësi i i zyrës së operatives në...

Lajmet e Fundit