11.8 C
Prizren
E premte, 1 Mars, 2024

Neutral

MunirBasha-PK8-29Partia Konservatore e Kosovës (PK) në Prizren, po planifikon që të jetë neutral në balotazh të kandidatit të PDK-së Ramadan Muja dhe të LDK-së, Eqrem Kryeziu.

Kryetari i PK-së, Munir Basha tha se disponimi i anëtarëve të Kryesisë, është që në balotazh të mbesin neutral. “Jemi duke i pritur rezultatet përfundimtare të KQZ-së. Kur t’i marrim rezultatet do të shikojmë, edhe pse disponimi është që të mbesim neotral në balotazh”, tha Basha për “PrizrenPress”.

Ai tregon se nga dy partitë politike kanë marrë “selame”, që t’i mbështesin në balotazh. “I kemi marrë disa ‘selame’, mirëpo nuk i kemi shqyrtuar. Disponimi është që të mos mbështetet as Muja as Kryeziu”. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Rikujtojmë diplomatin Gjergj Pekmezi, ndër shqiptarët më të kulturuar të kohës

Sot më 24 shkurt të vitit 1938 vdiq gjuhëtari, filozofi, folkloristi dhe diplomati shqiptar Gjergj Pekmezi. Gjergj Pekmezi ishte profesor i shqipes, bibliograf dhe albanolog...

Kryetari i Rahovecit mban takim me grupin punues për performancë komunale

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka mbajtur takim me grupin punues për performancë komunale. “Së bashku me grupin punues për performancë komunale, u...

Lajmet e Fundit