36.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Nis sinjalizimi i rrugëve në Prizren

Komuna e Prizrenit ka filluar sinjalizimin rrugor në të gjitha hyrjet, daljet, lagjet e rrugët e qytetit.

“Kemi filluar sinjalizimin rrugor në të gjitha hyrjet, daljet, lagjet e rrugët e Komunës së Prizrenit. Tabelat në hyrje të qytetit të Prizrenit:
– Tabela në hyrje nga Autostrada “Ibrahim Rugova”, në Lagjen “Bajram Curri”.
– Tabela në hyrje nga Magjistralja Gjakovë-Prizren, në Lagjen “Arbana”.
– Tabela në hyrje nga Magjistralja Suharekë-Prizren, në Lagjen “Dardania””, ka njoftuar komuna./ PrizrenPress.com

May be an image of road

May be an image of 1 person, road and skyMay be an image of 2 people, tree, road and sky

Më Shumë

Prizren/ Keqtrajtoi fëmijën e tij, Qendra për Punë Sociale e merr në përkujdesje

Një burrë nga Prizreni ka keqtrajtuar fëmijën e tij. Siç bëhet e ditur nga policia ndaj tij prokuroria ka inicuar hetime, shkruan PrizrenPress Rasti është...

Tejkaloi shpejtësinë në zonën urbane, prizrenasi gjobitet me 500 euro dhe i merret leja për një vit

Policia rrugore në Prizren, ka gjobitur me 500 euro dhe ia ka konfiskuar patentë shoferin, pasi në zonën 50km/h kishte lëvizur me shpejtësi 128km/h. “Me...

Lajmet e Fundit