12.8 C
Prizren
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Një djalosh lidh vetën për shtylle të portës në ndeshjen Everton – Newcastle: U deshën shtatë minuta për ta zgjidhur

Ndeshja mes Evertonit dhe Newcastle në Ligën Premier u ndërpres befasisht, pasi një tifoz lidhi vetën në shtyllat e portës në “Goodison Park”.

Në fillimin e pjesës së dytë ndeshja u ndërpre për shkak të një tifozi që vrapoi në fushë nga tribuna dhe arriti të merr pozicionin që e kërkonte. Ai lidhi vetën në fut në shtyllën e portës.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve për vitin shkollor 2022- 2023

Incidenti që befasoi të gjithë, kishte të bënte me një protestë të këtij djaloshi që kishte veshur një bluzë portokalli të shkruar me fjalët “Just stop oil” (Ndalini karburantet).

Pas një vonese prej gati shtatë minutash, tifozi në vështirësi më në fund u lirua nga dhe u shoqërua jashtë fushës nga policia dhe stjuardët.

Litari i lidhur në fyt, u desh të pritej me prerëse bulonash.

Një llogari në Tëitter e quajtur “Just Stop Oil” ka marrë përgjegjësinë aksionin.

 

“Sot, një mbështetës i ri i ‘Just Stop Oil’ vrapoi në fushë gjatë ndeshjen së Evertonit kundër Newcastle për të tërhequr vëmendjen ndaj kërkesës së grupit që qeveria duhet t’i japë fund të gjitha projekteve të reja të furnizimit me karburant”, thuhet në njoftimi e tyre.

Ndeshja në fund u mbyll 1-0 me fitoren e Everton, që është hap i madh drejt mbijetesë. /Telegrafi/

Më Shumë

FIFA hap hetimet ndaj Serbisë, nuk ka procedurë për Granit Xhakën

Ndeshja mes Zvicrës dhe Serbisë është kryer të premten mbrëma, por ajo vazhdon të luhet jashtë fushës. Ka qenë një ndeshje shumë e tensionuar, ku...

Moti sot, me mjegull dhe kryesisht i vranët

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende–vende me kushte për riga të intensitetit të dobët. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të...

Lajmet e Fundit