22.8 C
Prizren
E enjte, 11 Gusht, 2022

Nuk u shihet fundi kolonave në kufi, kosovarët nisen për në bregdetin shqiptar

Çdo fundjavë publikohen pamje nga kolonat e gjata në pikën kufitare Shqipëri-Kosovë.

Madje, jo vetëm në fundjavë, tollovi në këtë pikë kufitare po shkaktohet edhe gjatë ditëve të tjera, shkruan Gazeta Sinjali.

Një sinjalizues ka dërguar foto në adresë të redaksisë, ku shihet se qysh në orët e hershme të mëngjesit një numër i madh i qytetarëve nga Kosova janë nisur drejt bregdetit shqiptar.

Si rrjedhojë janë shkaktuar kolona të veturave në këtë pikë kufitare që lidh Shqipërinë dhe Kosovën.

E nga Qendra Kombëtare për Menaxhimin Kufitar, njoftojnë se në këtë pikë kufitare kolonat janë deri në 40 metra.

Për të hyrë duhen deri 5 minuta e për të dalë, 10 minuta.

news image

Më Shumë

Rrokulliset një traktor në Suharekë, lëndohet rëndë pasagjeri

Një person ka pësuar lëndime të rënda trupore në fshatin Dollc të Suharekës, në një aksident trafiku me traktor.   Sipas policisë, viktima ishte pasagjer kur...

Çmim rekord i vezëve në Kosovë

Çmimi i vezëve në Kosovë nuk ka të ndalur. Rreth 20 centë është shtrenjtuar një komplet me vezë (30 copë) vetëm në ditët e...

Lajmet e Fundit