10.8 C
Prizren
E martë, 6 Dhjetor, 2022

Nxënësit e „Loyola-Gymnasium“ pjesë e vizitës studimore në Shkodër

Nxënësit e “Loyola-Gymnasium” si pjesë e projektit „Kids Love Nature“- „Fëmijët e duan natyrën“, mbështetur nga organizata gjermane GIZ, kanë qëndruar për dy ditë në Shkodër, në kuadër të një vizite studimore, si pjesë e grupit prej 60 nxënësish e të rinjsh nga qendra “Don Bosko” në Shkodër dhe shkollës “Ismail Qemali” në Tetovë, bëhet e ditur në faqen zyrtare të këtij gjimnazi.

Gjatë kësaj kohe, nxënësit tanë dhe bashkëmoshatarët e tyre nga Tetova e Shkodra kanë ndjekur seanca trajnuese mbi njohuritë dhe kultivimin e bimëve medicinale, për të vijuar pastaj punën në pasurimin me bimë të reja të kopshtit botanik në „Loyola-Gymnasium“ që tashmë ka një traditë të gjatë, thuhet në fund të këtij njoftimi.

    

Më Shumë

Vdekja e 17-vjeçarit të Trepça ’89, Agim Ademi dhe lojtarët e dy ekipeve shkojnë te Spitali i Prizrenit

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, është duke qëndruar tek Spitali i Prizrenit pas vdekjes së futbollistit 17-vjeçar të Trepça ’89....

Muharremaj: Jam institucionalist, e respektoj kush është në Qeveri – Projektligji i Buxhetit është anti-Kushtetues

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, ka thënë se komuna që ai e drejton, fatmirësisht ka shpëtuar nga vërshimet që përfshinë Kosovën muaj...

Lajmet e Fundit