16.8 C
Prizren
E shtunë, 25 Mars, 2023

Opozita akuzon Komunën se deshi ta fsheh skandalin ‘Bytyc’

Prizren-shtepia bardheSuspendimi i drejtorit të Drejtorisë së Ekonomisë dhe Financave, Mehmet Bytyc, nga kryetari i Prizrenit, Ramadan Muja, shihet si vendim i vonuar dhe tendencë për fshehje të këtij skandali, raporton KTV.

Drejtori Bytyc, i cili dyshohet për ngacmim seksual në zyrë, ishte arrestuar me datë 21 të këtij muaji, derisa vendimi për suspendimin e tij është marrë disa ditë më vonë.

Sipas Zafir Berishës, ky skandal i radhës tregon se zyrat e Kuvendit Komunal të Prizrenit po përdoren si bordele. Berisha ka deklaruar se kryetari Ramadan Muja dhe bashkëpunëtorët e tij kanë tentuar ta fshehin këtë skandal.

Mirëpo zyrtarë të Komunës së Prizrenit nuk dëshirojnë të flasin për këtë çështje. Zëdhënësi i kësaj komune, Ymer Berisha, ka thënë përmes telefonit se kjo është çështje e ndjeshme dhe nuk duan të flasin.

Kurse zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prizrenit, Hazer Berisha, ka konfirmuar se drejtori Mehmet Bytyc ishte arrestuar më 21 korrik dhe tani gjendet në arrest shtëpiak.

Drejtori Mehmet Bytyc është arrestuar nga njësia për trafikim me qenie njerëzore nën dyshimin e bazuar për abuzim seksual me një të mitur.

Më Shumë

I dashuri ia pagoi biletën në rend të parë, por e ndau pasi pa Chris Brownin duke i bërë vallëzim sensual të dashurës së...

Chris Brown bëri që një çift të ndahej pasi ai bëri një vallëzim provokues mbi prehrin e një femre në një nga koncertet e...

Komisioni për Buxhet shqyrton gjendjen në TRUST dhe çështjen e guvernatorit

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere sot do të mbajë mbledhje.   Në këtë mbledhje do të ketë diskutim rreth Bordit Drejtues të Fondit të Kursimeve Pensionale...

Lajmet e Fundit