6.8 C
Prizren
E diel, 21 Prill, 2024

Pas dy orëve fluturim, aeroplani detyrohet të kthehet në Vjenë për një arsye të çuditshme

Prishja e pesë nga tetë tualetet e aeroplanit të “Austrian Airlines”, Boeing 777, kanë detyruar aeroplanin të kthehej në Vjenë, dy orë pasi u nis drejt New Yorkut.

“Ekuipazhi vendosi të kthehej pasi përcaktoi se një problem teknik po pengonte që tualetet të shpërlaheshin siç duhet”, ka thënë një zëdhënës i linjës ajrore, raporton The Guardian.

Në këtë fluturim ishin rreth 300 persona.

“Është hera e parë që diçka e tillë i ndodh asaj kompanie ajrore. Aeroplani është stacionuar në Vjenë, problemi u zgjidh dhe u kthye shpejt në shërbim”, ka shtuar zëdhënësi.

Pasagjerëve iu gjet zgjidhja në fluturime të tjera.

Më Shumë

Përkujtohet dëshmori Ismajl Kryeziu

Të enjten është përkujtuar në 25 vjetorin e rënies heroike, dëshmori Ismajl Kryeziu. Në 25 vjetorin e rënies heroike të dëshmorit Ismajl Kryeziu, është përkujtuar...

U tha se u nda me të dashurën pasi flirtoj më njërën nga vajzat në ‘’Ferma Vip’’, reagon Robert Berisha

Robert Berisha është njëri nga meshkujt shqiptar, që përmendet më së shumti për lidhjet e tij të dashurisë. Së fundmi ai ishte pjesë e Reality...

Lajmet e Fundit