19.8 C
Prizren
E martë, 18 Qershor, 2024

PDK-ja në Prizren, përmbyllë sot fushatën zgjedhore

KOSOVO-VOTEPartia Demokratike e Kosovës(PDK) në Prizren përmbyllë sot fushatën zgjedhore. Tubimi mbahet  në Qendrën Sportive “Sezair Surroi” në Prizren. Zëdhënësi i PDK-së, Samir Hoxha ka ftuar të gjithë qytetarët që në mënyrë masive të marrin pjesë në  tubimin përmbyllës të këtij subjekti politik.

“Andaj i ftojmë të gjithë simpatizantët e PDK-së që të premten me 01 nëntor të marrin pjesë masivikisht në përmbylljen e fushtës parazgjedhore të PDK-së, e cila do të mbahet në qendrën sportive “Sezai Surroi”në ora 14:00 . Ardhja juaj në mënyrë dinjitoze dhe masovike do të dëshmon edhe një herë për fitorën e sigurt të PDK-së dhe për përcaktimin që Prizreni të jetë qytet evropian me një civilizim europian”/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Hera e parë që do të luajnë në garat evropiane, Malisheva nis përgatitjet për sezonin e ri

Malisheva ka përfunduar një sezon historik atë 2023/24 ku e përfundoi në pozitën e katërt në tabelë. Kjo pozitë i mjaftoi malishevasve që të kapin...

Mesazhe politike kundër Kosovës, UEFA hap hetimin ndaj Serbisë

UEFA ka hapur një hetim ndaj Serbisë, për koret kundër Kosovës, të kënduara nga fansat në vigjilje dhe gjatë ndeshjes ndaj Anglisë, zhvilluar mbrëmjen...

Lajmet e Fundit