16.8 C
Prizren
E shtunë, 10 Qershor, 2023

PDK-ja thotë se ka ndihmuar fshatin Skorobisht, akuzon Haskukën

Partia Demokratike e Kosovës(PDK) në Prizren, ka njoftuar se ka ndihmuar me pako ushqimore banorët e fshatit Skorobisht, i cili është në karantinë.

Ky subjekt politik, ka akuzuar kryetarin e Komunës, Mytaher Haskuka, se nuk po përkrahë banorët e këtij fshati.

“Fshati Skorobisht, ka mbetur në mëshirën e fatit dhe pa përkrahje nga komuna e Prizrenit”, thuhet në komunikatën për media.

“Askush nuk i dëgjoi thirrjet e banorëve, që pas rasteve të fundit me Coronavirus, jo vetëm që u izoluan por mbetën edhe pa ushqime”.

“Duke parë këtë gjendje, me ndihmën e njerëzve vullnetmirë, kemi dërguar dje pako ushqimore. Aksionet nga PDK, dega në Prizren nuk do të mungojnë”, përfundon komunikata e PDK-së në Prizren.

Më Shumë

Deputeti gjerman: Jam i dëshpëruar, BE-ja duhet ta kritikojë Serbinë

Deputeti gjerman, Peter Beyer, ka thënë se është i dëshpëruar me Bashkimin Evropian, me mënyrën qysh po sillet ndaj Serbisë. Beyer, tregoi se Serbia po...

Pse s’bën t’ia ndajmë sytë Ballkanit

Luke Coffey Javën e kaluar dhuna shpërtheu në veri të Kosovës ndërmjet serbëve etnikë dhe misionit paqeruajtës të NATO-s, KFOR-it. Përleshjet lanë trupat e NATO-s...

Lajmet e Fundit