3.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

PDK s’gjen mbështetje për “largimin” e EULEX-it

EULEX-kosoveKanë dështuar përpjekjet e Partisë Demokratike për të përshpejtuar procedurat e bartjes së kompetencave të EULEX-it tek institucionet vendore pas hartimit të strategjisë nga ana e Qeverisë.

Për këtë çështje, të hënën në Komisionin për Legjislacionet është zhvilluar një debat i ashpër, pasi deputeti i PDK-së Behar Selimi, kërkoi që të futet si rend dite edhe strategjia për bartjen e kompetencave,shkruan Tribuna

Ai ka thënë se kjo çështje duhet të hyjë në rend dite dhe të vazhdohet për procedim të mëtutjeshëm në seancë. Kërkesën e tij Selimi e ka bazuar edhe në afatet e rezolutës së miratuar në Kuvend, e që strategjia e Qeverisë ka dalë si pjesë e saj

Më Shumë

Vetëvendosje akuzon kryetarin e Prizrenit për zhvatje të pronës publike

Lëvizja Vetëvendosje në Prizren, ka akuzuar kryetarin e Komunës, Shaqir Totaj, për zhvatje të pronës publike. “Vetëvendosje shprehë shqetësimin e saj për zhvatjen dhe keqpërdorimin...

Drejtori i Policisë në Prizren: Vetura e plaçkitësve në Suharekë kishte targa të vjedhura

Drejtori i Policisë për rajonin e Prizrenit, Faton Alija, ka dhënë detaje për grabitjen e argjendarisë në Suharekë ku mbeti i plagosur një polic. Alija...

Lajmet e Fundit