5.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Përfundon numërimi i votave me kusht në Prizren, kaq vota morën kandidatët

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka përfunduar edhe numërimi i votave me kusht dhe votave të personave me aftësi të kufizuara, për Komunën e Prizrenit.

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Mytaher Haskuka, ka marrë 537 vota, ai i Partisë Demokratike të Kosovës, Shaqir Totaj, ka marrë 409 vota, Anton Quni i Lidhjes Demokratike të Kosovës 211 vota.

Lulzim Kabashi i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka 54 vota, Zafir Berisha i Nismës ka 65 vota, Afrim Tejeci i Aleancës Kosova e Re 21 vota, Cemajl Smaili nga NDS 43 vota, ndërkaq kandidati i pavarur Milazim Lushaj nuk ka marrë asnjë votë.

Ndryshe, komuna e Prizrenit ka shkuar në balotazh.

Në raundin e dytë të zgjedhjeve do të përballen Mytaher Haskuka i VV-së dhe Shaqir Totaj i PDK-së./GazetaExpress/

Më Shumë

Aksident mes tri veturave në Kijevë të Malishevës, lëndohet një person

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e së premtes rreth orës 10:16 mes tri veturave në Kijevë të Malishevës. Lajmin për Front Online e...

Gërxhaliu: Kosova po rrëshqet në shtet social, Qeveria s’duhet të jetë selektive

Njohësi i çështjeve ekonomike, Safet Gërxhaliu, ka ngritur shqetësimin duke thënë se si është e mundur që sektori privat që e mbush buxhetin e...

Lajmet e Fundit