3.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

“Po targetohet grupi i afërt me Thaçin”, OVL konfirmon bastisjen në shtëpinë e Isni Kilajt

Dhomat e Specializuara në Hagë janë duke kryer bastisje sot tek shtëpia e zyrtarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Isni Kilaj në Malishevë, shkruan Gazeta Express.

Kjo është konfirmuar nga krytari i OVL-UÇK-së në Malishevë, Metush Kryeziu.

“Te indinjuar me aktet e tilla qyqare . Në vazhdën e këtyre bastisjeve, pjesëtarë të EULEXIT ne mëngjësin e sotum vazhduan me bastisjen e shtepis te Komandantit Isni Kilaj .Çka po ndodhë . pse po targetohet një grup i njerëzve dhe ai grup i cili është i afërt me Thaçin. Tash më kjo gjykat ne munges te faktëve po benë spektakel. Turp!”, ka thënë ai.

Ndërkaq, ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL-UÇK-së, Faton Klinaku tha për Express se ka informacione për këtë bastisje por se nuk di më shumë detaje për arsyet e bastisjes.

Kilaj ishte pjesëtarë i UÇK-së në luftën e fundit në Kosovë.

Edhe ditëve të fundit ka pasur bastisje nga Specialja.

Të hënën u bastis shtëpia e ish-këshilltarëve të presidentit Hashim Thaçi, Bashkim Smakaj dhe Blerim Shala.

Të martën u bastis banesa dhe shtëpia e prindërve të Artan Behramit, poashtu ish-këshilltar.

Ndërkaq dje u bastis shtëpia e ish-këshilltarit të Thaçit, Ismail Syla. /Express/

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Më Shumë

Kosovë UÇK – sot bëhen 26 vjet nga dalja e parë në skenë

Sot u bënë 26 vjet nga dalja e parë në skenë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK). 28 Nëntori nuk shënon vetëm festën e Ditës...

Rexhaj: Serbia vazhdon ta cenojë sigurinë e Kosovës, Radojiçiqi të ekstradohet

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj, ka thënë se shteti serb vazhdon ta cenojë sigurinë e Republikës së Kosovës. Duke përmendur rastin në Banjskë, Rexhaj...

Lajmet e Fundit