8.8 C
Prizren
E premte, 19 Prill, 2024

Policia në Prizren sekuestron pesë motoçikleta

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së djeshme për shkak të parregullsive ka sekuestruar 5 motoçikleta në Prizren, shkruan PrizrenPress.

“Me datë 4 Shtator 2022, në orët e pasdites, patrullat policore të Stacionit Policor Prizren, kanë bërë pika kontrolli në qytet me synim kryesor kontrolli i motoçikletave. Gjatë ndaljes dhe kontrollimit të motoçikletave, policia ka has në disa kundërvajtës, për kundërvajtësit janë shqiptuar gjoba bazuar ne ligjin e komunikacionit rrugor. Për shkak te parregullsive janë sekuestruar 5 Motoçikleta”, thuhet në njoftim./ PrizrenPress.com

May be an image of 3 people, motorcycle, scooter and road

Më Shumë

“Shkrepi dhjetë plumba drejt viktimës”, aktakuzë ndaj të pandehurit për vrasjen në Prizren

Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit A.G., për shkak të dyshimit për vrasje të rëndë. Sipas aktakuzës, pasditen e 3 shtatorit në...

Këta dy shokë krijuan lëkurën nga kaktusi dhe i shpëtuan jetën 1 miliardë kafshëve

Adrian dhe Marte, dy sipërmarrës me origjinë nga Meksika, kanë zhvilluar një 'lëkurë' vegane të quajtur "Desserto" nga Kaktusi. Ky material eco-friendly ngjan shumë me...

Lajmet e Fundit