13.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Policia në Prizren shqipton 1877 gjoba për kundërvajtësit në trafik

Drejtoria rajonale e Policisë në Prizren, së bashku me njësinë rajonale të komunikacionit rrugor dhe stacionet policore, ka kryer një sërë aktivitetesh gjatë periudhës nga 11 der më 17 mars  2024.

Këto aktivitete kanë qenë  pjesë e planit operativ “Siguria në trafikun rrugor” dhe “Sezoni dimëror 2023”, dhe kanë përfshirë katër komuna.

Në këtë periudhë, janë shqiptuar 1877 gjoba për kundërvajtësit që kanë shkelur rregullat e trafikut rrugor.

Përveç kësaj, janë hetuar 28 aksidente me dëme materiale dhe 14 aksidente me të lënduar.

Gjithashtu, janë ndërmarrë masa për ndalimin e drejtimit të mjeteve për 16 ngasës, dhe janë shqiptuar 72 gjoba për ngasësit e automjeteve që kanë pasur xhamat e errësuar.

Njësitë policore të Drejtorisë Rajonale të Policisë Prizren vazhdojnë të kryejnë kontrollin e automjeteve në terren me qëllim të parandalimit të aksidenteve të komunikacionit rrugor, veçanërisht atyre me pasoja fatale/PrizrenPress.com/


 

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

 

 

Më Shumë

Si u vra para syve të gruas e vajzës? – Zbulohen detaje tronditëse të vrasjes së Beqir Morinës në Prizren

Beqir Morina u vra në mënyrë mizore me dhjetë plumba në kokë para syve të bashkëshortes dhe vajzës së tij 8-vjeçare. Aktakuza e Prokurorisë Themelore...

25-vjetori i masakrës së Lubizhdës, Haradinaj: Hasi dha shumë për atdheun

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka kujtuar në 25-vjetorin e vrasjes së tyre, 54 shqiptarët e Lubizhdës së Hasit.   Ish-kryeministri thotë...

Lajmet e Fundit